Optymalizacja kosztów przedsiębiorstwa i maksymalizacja zysków przy jednoczesnym wzroście poziomu jakości oferty? To gwarantuje system informatyczny klasy ERP. Poznaj szczegóły!

ERP zapewnia spójną kontrolę wszystkich obszarów działania przedsiębiorstwa w jednym narzędziu. Ten system informatyczny porządkuje i usprawnia przebieg procesów w firmie. Tyle w teorii… A jak to działa w praktyce?

Wielomodułowy, czyli elastyczny


System ERP sprawdzi się zarówno w średniej, jak i dużej firmie, elastycznie dopasowując się do potrzeb. Dlaczego? Bo składa się z wielu modułów, z których każdy odpowiada za dany obszar działalności firmy, np. Zarządzanie Produkcją, Handel i Magazyn, Finanse i Księgowość, Kadry i Płace. Dzięki temu obsługę różnych obszarów można wprowadzać etapami – zgodnie z aktualnymi potrzebami danego przedsiębiorstwa. ERP sprawdzi się więc tak samo dobrze, jako pierwszy wybór, jak i wtedy, gdy dotychczasowe narzędzia przestały działać wydajnie (np. z powodu rosnącej liczby obsługiwanych procesów). Z drugiej strony, wszystkie moduły systemu wykorzystują wspólną bazę danych, co gwarantuje zawsze bieżący dostęp do spójnych informacji.

Skuteczny w każdej branży!


Prowadzisz firmę produkcyjną?

Przykładem systemu, który dobrze się tu sprawdzi, jest Streamsoft Prestiż z rozbudowanym modułem Zarządzania Produkcją. Usprawnia on m.in. planowanie produkcji w metodologii APICS i intuicyjne tworzenie harmonogramu zleceń, np. z wykorzystaniem metody Drag&Drop. Kolejną funkcjonalnością istotną dla branży jest np. współpraca z oprogramowaniem do nestingu oraz MES i CAD.

Duże znaczenie mają również nowoczesne rozwiązania w zakresie Logistyki produkcji (autorska aplikacja desktop + mobile). Poza tym Streamsoft Prestiż to także obecność nowoczesnych rozwiązań, takich jak Panel Kierownika Produkcji, umożliwiający w 100%  zdalną kontrolę efektywności zasobów - z każdego miejsca i o każdej porze oraz szerokie możliwości z zakresu raportowania produkcji.

A może działasz w handlu nowoczesnym?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub sprzedajesz w modelu omnichannel, skorzystaj z możliwości Streamsoft Verto. Ten system ERP posiada solidny moduł WMS, który szeroko współpracuje z automatyką magazynową (sortery fizyczne, wbudowany sorter software’owy, urządzenia mobilne) oraz gwarantuje optymalizację ścieżki kompletacji towaru dzięki współpracy z modułem RTLS. Dostępna jest także aplikacja mobilna WMS, która pozwala zarządzać magazynem na smartfonie.

Wyróżnikiem Streamsoft Verto jest także nowoczesny moduł POS dla sprzedaży omnichannel i retail. Ułatwia m.in. odbiór zamówień i zwrot towaru kupionego online w salonie stacjonarnym. Pozwala dobrać produkt z punktu i dodać go do zamówienia internetowego na jeden paragon. W sprzedaży retail z kolei automatyzuje wszystkie czynności podczas transakcji w salonie.  

System otwarty! Aplikacje, integracje, współpraca


Dobry system ERP wyróżnia się też wieloma dodatkowymi rozwiązaniami, które rozszerzają jego możliwości. Przykład? Aplikacja Magazyn Mobilny Streamsoft Prestiż, która jako rozwinięcie modułu Logistyka umożliwia obsługę magazynu na urządzeniach mobilnych! Albo Panel Pracownika – dający zdalny dostęp do danych kadrowych oraz ułatwiający składanie wniosków online.

Streamsoft Verto to z kolei m.in. najszerszy na rynku zakres integracji z otoczeniem firmy, co ma szczególne znaczenie dla sprzedaży e-commerce i omnichannel. To m.in. e-sklepy (m.in. Magento, PrestaShop, IdoSell), marketplace (np. Allegro, Amazon, eBay), szybkie płatności (PayU, PayPal), banki, kurierzy.

Systemy ERP to także sprawna współpraca z urządzeniami wykorzystywanymi w firmie do obsługi procesów, np. skanerami i drukarkami kodów kreskowych, wagami, terminalami płatniczymi, szufladami i drukarkami fiskalnymi.

System w praktyce – zobacz, jak działa!

Aby bezpłatnie sprawdzić jak działa system informatyczny w praktyce, wejdź na streamsoft.pl, wypełnij formularz i umów się na bezpłatną prezentację!

Z kolei więcej o kosztach i metodach finansowania systemu ERP dowiesz się tutaj streamsoft.pl/systemy-erp/


Materiał zewnętrzny

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm

Zobacz również