Reklamy
Biznes

Przemysław Kucharzewski dołączył do Grupy INDATA

Do zespołu INDATA S.A., teleinformatycznego holdingu notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, dołączył Przemysław Kucharzewski. Wieloletni praktyk branży informatycznej zajmie się rozszerzaniem kompetencji Grupy w zakresie dostarczania i integrowania rozwiązań teleinformatycznych.

Przemysław Kucharzewski będzie odpowiedzialny za stworzenie nowej spółki – INDATA Connect, której rozwiązania skierowane będą do firmspecjalizujących się w integracji IT. Trzonem działalności nowo powstałego podmiotu będzie unikalny na skalę światową projekt związany z sektorem integratorów. Zespół konsultantów i specjalistów IT pod kierownictwem Przemysława Kucharzewskiego zajmuje się obecnie realizacją tego projektu. Jego debiut rynkowy, a tym samym oficjalne rozpoczęcie działalności spółki odbędzie się w perspektywie kilku miesięcy. Przemysław Kucharzewski będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki INDATA Connect. Podmiot funkcjonować będzie w ramach pionu INDATA Systems i wzmocni tym samym kompetencje Grupy INDATA
w zakresie dostarczania i integrowania rozwiązań teleinformatycznych dla klientów biznesowych.

– Do naszego zespołu dołączył znakomity specjalista, który od ponad 20 lat związany jest z branżą informatyczną i telekomunikacyjną. W swojej karierze wielokrotnie pokazał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Odpowiadał za realizację wielomilionowych projektów, nadzorował prace wieloosobowych działów i całych spółek, tworzył też od podstaw zupełnie nowe piony. Jestem przekonany, że to właściwa osoba na właściwym miejscu. Wspólnie stworzymy spółkę w ramach Grupy INDATA, która wprowadzi nową jakość na rynek rozwiązań dla integratorów i tym samym wzmocni naszą pozycję w tym obszarze – mówi Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu Grupy INDATA.

Przemysław Kucharzewski swoją karierę zawodową rozpoczynał w JTT Computer S.A. w 1995 roku. Jako Product Manager odpowiedzialny był za rozwiązania serwerowe ADAX, z czasem przejmując funkcję Dyrektora Działu ADAX. W latach 2004-2005 pełnił funkcję Członka Zarządu CCS S.A. odpowiedzialnego za Pion Realizacji. Pracował również w Incom S.A. reaktywując markę ADAX na rynku polskim w 2007 roku, zaś w latach 2008-2014 związany zawodowo z AB S.A., gdzie z sukcesem zbudował Dział Enterprise Business Group oraz objął funkcję Członka Zarządu Optimus Sp. z o.o., spółki zależnej AB S.A. Przed dołączeniem do Grupy INDATA zajmował stanowisko COO i Członka Zarządu w firmie Eptimo, specjalizującej się w międzynarodowej dystrybucji rozwiązań z zakresu informatyki i telekomunikacji, gdzie odpowiadał za marketing, sprzedaż i współpracę z vendorami. Poza działalnością w ramach Grupy INDATA, Przemysław Kucharzewski jest wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Columb Technologies S.A., spółki działającej w zakresie systemów Business Intelligence & CRM.

Przemysław Kucharzewski jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania specjalizacji InżynieriaOprogramowania na Politechnice Wrocławskiej oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Marketingu i Zarządzania.

Grupa INDATA

Reklamy