Reklamy
Biznes

PTR zrezygnował z oferty publicznej

Spółka Polskie Towarzystwo Reasekuracji (PTR) zrezygnowała z przeprowadzenia oferty publicznej, poinformowała firma w komunikacie w środę. Powodem jest fakt, że spółka nie uzyskała satysfakcjonującej ceny emisyjnej.

„Po zapoznaniu się z deklaracjami przy budowie księgipopytu i w wyniku nieuzyskania satysfakcjonującejceny emisyjnej, spółka oraz oferujący ING Securities z siedzibą w Warszawie postanowili odstąpić od oferty publicznej” – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że rozważa w związku z tym alternatywne działania w celu sfinansowania swych celów inwestycyjnych.

Polskie Towarzystwo Reasekuracji, działające od 1996 r. jest jedyną firmą w Polsce prowadzącą działalnośćstricte reasekuracyjną. Polega ona na ubezpieczaniu firm ubezpieczeniowych poprzez przejmowanie od nich części ryzyk.

Spółka planowała zaoferować 161,47 mln akcji, z czego 146 mln miały stanowić akcje nowej emisji. Przedział cenowy podany w prospekcie został ustalony na 1,25-1,74 zł. Firma podała, że celem emisji akcji jest objęcie kontrolnego pakietu akcji Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń i budowa silnej grupy ubezpieczeniowo-reasekuracyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Składka przypisana brutto PTR wyniosła 283,86 mln zł w 2007 r, wobec 209,92 mln zł w 2006 roku.

Zysk netto PTR wyniósł w 2007 roku 9,6 mln zł wobec 18,5 mln zł w 2006 r.

ISB

Reklamy