Biznes

Quercus TFI proponuje zmiany w Radzie Nadzorczej Skarbiec Holding S.A.

Zmiany w akcjonariacie Skarbca, które wzbudziły niepokój wśród pracowników oraz otoczenia rynkowego, wymagają stabilizacji – postuluje Quercus TFI. Jako środek zapobiegawczy proponuje wprowadzenie zmian w składzie Rady Nadzorczej Skarbiec Holding S.A. i powołanie w jej skład dwóch niezależnych, doświadczonych członków.

Kandydatami, zaproponowanymi przez Quercus TFI są Raimondo Eggink oraz Andrzej Sołdek. Pierwszy jest konsultantem, który zasiada w radach nadzorczych kilku spółek giełdowych. Drugi do niedawna był prezesem i dyrektorem inwestycyjnym w PTE PZU. Obecnie zasiada w radzie nadzorczej Ferro i Elektrobudowy.

 

W ostatnich tygodniach doszło do niespodziewanej zmiany w strukturze akcjonariuszy Skarbca – Enterprise Investors sprzedało 33% pakiet firmie Murapol. Wywołało to zamieszanie na rynku, popłoch wewnątrz organizacji i spadek kursu akcji Skarbca.” – podkreśla Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

 

Stąd propozycja otwarcia nowego rozdziału w historii Skarbca i ustabilizowania sytuacji, skierowana do akcjonariuszy finansowych oraz firmy Murapol.

 

„Z zadowoleniem przyjmujemy ostatnie komunikaty dotyczące wzmocnienia składu Zarządzających Skarbca. Mamy nadzieję, że nasza propozycja zostanie zaakceptowana przez pozostałych akcjonariuszy i pozwoli na uspokojenie sytuacji.’’ – dodaje prezes Quercus TFI.

 

Źródło obrazka: [internet]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com