Reklamy
Biznes

Rekordowe przychody Grupy Indata w 2015 r.

Miniony rok był bardzo udany dla wrocławskiego holdingu spółekinformatycznych, który wypracował przychody na rekordowo wysokim poziomie. Indata zamknęła 2015 rok z ponad 88 mln złprzychodów, czyli o 51% wyższymi niż rok wcześniej. Dobry poziom osiągnął także wskaźnik EBITDA, bo blisko 10,5 mln zł. Spółka zapowiada dalszy dynamiczny rozwój m.in. dzięki pełnemu wykorzystaniu efektu synergii pomiędzy spółkami w Grupie oraz kolejnym przejęciom.

Zrealizowane w zeszłym roku akwizycje w znaczący sposób wpływają na perspektywy rozwoju całej Grupy, która chce utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu. W Indacie trwa reorganizacja i porządkowanie struktury, aby w jak największym stopniu wykorzystać potencjał synergii.

Grupa prowadzi swoją działalność w oparciu o trzy linie biznesowe: Indata Systems, Indata Services oraz Indata Innovations. Na wyniki za 2015 r. największy wpływ miały spółki z pierwszej linii, których działalność koncentruje się na kompleksowych wdrożeniach i integracji IT.

– Miniony rok zapisał się w naszej historii nie tylko pod względem rekordowych wyników sprzedaży, ale także w obszarach korporacyjnych. Wśród najważniejszych mogę wymienić przeniesienie notowań spółki na główny rynek GPW i przejęcie większościowego pakietu w Proximus S.A. Nadal skupiamy się na poszukiwaniu ciekawych celów akwizycji i na pewno w ten sposób będziemy wzmacniać kompetencje całej Grupy również w tym roku – komentuje Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu Indata.

Indata zrealizowała już w 2016 r. kolejną akwizycję przejmując w marcu 25% udziałów w spółce Topyfi, działającej w branży analityki handlu detalicznego. Spółka zapowiada kolejne transakcje w najbliższych miesiącach. Rok 2016 według zapowiedzi Grzegorza Czapli ma upłynąć pod znakiem wzmacniania pionu Indata Innovations, w którym już ruszył m.in. projekt analizy białka realizowany w ramach dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

– Stawiamy mocno na innowacje. Będziemy inwestować w rozwój nowych projektów i technologii. Chcielibyśmy także, aby Indata Innovations stało się w przyszłości akceleratorem dla start-upów – dodaje Prezes Indaty.

Grupa INDATA

Reklamy