Reklamy
Biznes

Rok 2015 w TERMO-REX S.A.

Ostatnie dwanaście miesięcy w TERMO-REX S.A. upłynęło pod znakiem intensywnego rozwoju firmy oraz wytężonej pracy. Oprócz pozyskania ważnego kontraktu spółka rozpoczęła prace nad rozszerzeniem oferty z zakresu obróbki cieplnej oraz zakończyła wdrażanie zintegrowanego systemu zarządzania, których celem ma być umocnienie rynkowejpozycji przedsiębiorstwa.

Nowa inwestycja

Do najważniejszych wydarzeń zamykających 2015 r. zaliczyć należy podpisany pod koniec października kontrakt z Mostostalem Power Development na wykonanie prac montażowych części ciśnieniowej powstających kotłów K-5 i K-6 dla pakietów 3 i 4 w PGE Elektrownia Opole. TERMO-REX S.A. uczestniczy w realizacji inwestycji jako członek konsorcjum, obok PAK SERWIS Sp. z o.o z Konina (lider konsorcjum) i CKTiS S.A. z Płocka. Wartość kontraktu konsorcjum wynosi 65 mln zł., w tym wartość prac realizowanych przez Termo-REX S.A to 8 mln zł.  Prace mają potrwać do końca roku 2017 r.

– Ta inwestycja to ogromna szansa rozwoju dla naszej firmy, o którą walczyliśmy już od stycznia zeszłego roku. Zdobycie tego kontraktu jest dla wszystkich uczestników konsorcjum wielkim sukcesem. Mamy nadzieję, że dzięki niemu uda nam się pozyskać dodatkowe zlecenia od głównych wykonawców oraz kolejne tak znaczące kontrakty – mówi Tomasz Mazur, członek Zarządu i Dyrektor ds. handlowych w TERMO-REX S.A.

Rozszerzenie asortymentu

TERMO-REX S.A. Specjalizuje się w usługach z zakresu obróbki cieplnej. Jest także producentem służących do tego celu maszyn. W 2015 roku rozpoczęte zostały prace nad nowymi rozwiązaniami sterowania procesem obróbki cieplnej w produkowanych przez TERMO-REX S.A nagrzewnicach. Sterowniki zostaną wykonane specjalnie na potrzeby firmy, według jej parametrów, potrzeb i doświadczeń. W efekcie mają powstać niezawodne i wysokowydajne urządzenia do obróbki cieplnej.

– Proces produkcji nagrzewnic otrzymał w minionym roku certyfikat TÜV Nord – wyjaśnia Mariusz Byczek, Kierownik Działu Sprzedaży i Serwisu w TERMO-REX S.A.

Certyfikacje

Wspomniany certyfikat TÜV Nord na produkcję nagrzewnic nie jest jedynym, jakim może pochwalić się firma, ponieważ w grudniu 2015 roku, w siedzibie spółki, odbył się audyt certyfikujący Zintegrowanego Systemu Zarządzania w oparciu o normy ISO.

Wdrożyliśmy  Zintegrowany Systemu Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Informacji (wg norm ISO 9001 i ISO 27001).Przyznane firmie certyfikaty w zakresie procesów głównych potwierdzają stosowanie przez nas wysokich standardów zarządzania. Co więcej, klienci TERMO-REX S.A. otrzymują gwarancję usług na najwyższym poziomie – mówi Leszek Mirecki, Pełnomocnik ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania w TERMO-REX S.A.

– Posiadanie wdrożonego Zintegrowanego Systemu Zarządzania, zwiększa wiarygodność firmy, ale ma też znaczenie w niektórych postępowaniach przetargowych, w których brak takiego systemu jest elementem dyskwalifikującym uczestnika – dodaje L. Mirecki.

Działalność społeczna

W minionym  roku TERMO – REX S.A. wsparł logistycznie akcję Szlachetna Paczka w Jaworznie. 12 i 13 grudnia 2015 roku odbył się wielki finał tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Warto przypomnieć, że przedsięwzięcie jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie.

Spółka z Jaworzna chętnie wspiera inicjatywy społeczne i charytatywne. – Staramy się być blisko ludzi potrzebujących pomocy i w miarę naszych możliwości odpowiadać na ich potrzeby – zapewnia Mariusz Byczek, koordynujący współpracę spółki w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Umowa sponsorska

W 2015 roku podpisano umowę rozpoczynającą współpracę sponsorską z klubem żużlowym K.S. ROW Rybnik. ROW Rybnik to 12-krotny mistrz Polski, który po zakończeniu sezonu 2015 znajduje się w najwyższej klasie rozgrywkowej. W nowym sezonie wystartuje po raz pierwszy w PGE Ekstralidze. TERMO-REX S.A. pełni funkcjęsponsora głównego klubu.

TERMO-REX S.A.

Reklamy