Reklamy
Biznes

Segment motoryzacyjny Grupy Marvipol dodaje gazu

British Automotive Polska, spółka zależna Marvipol, sprzedała w marcu do dilerów Jaguar i Land Rover 190 samochodów tych marek, o 38% więcej niż rok wcześniej. To najlepszy miesięczny wynik w historii Grupy. Rekordowym był również cały kwartał – w pierwszych 3 miesiącach 2016 r. dilerzy kupili od BAP 454 samochody, o 32% więcej niż rok wcześniej. Przychody segmentu motoryzacyjnego ze sprzedaży samochodów wzrosły o 22%, do niemal 100 mln zł.

Spośród 190 samochodów sprzedanych w marcu dilerom 158 stanowiły Land Rover’y, a 32 – samochody marki Jaguar. Blisko połowa sprzedaży importera (94 sztuki) trafiło do dilerów niepowiązanych kapitałowo i zostanie rozpoznanych w wyniku finansowym Grupy za I kw. 2015 r. Wynik ten wesprze również b. dobra sprzedaż należących do Marvipol S.A. dilerów Jaguar Land Rover, którzy w marcu sprzedali 104 auta (76% wzrost rdr.). Łączna wartość sprzedaży Grupy Marvipol do dilerów spoza Grupy orazklientów końcowych wyniosła w marcu 45,4 mln zł (29% wzrost rdr), a w całym I kw. – 99,6 mln zł (22% wzrost rdr.).

– Jesteśmy usatysfakcjonowani wypracowanymi przez segment motoryzacyjny wynikami. W minionym kwartale nie tylko skokowo zwiększyliśmy sprzedaż w porównaniu z minionym rokiem, ale i przekroczyliśmy wewnętrznybudżet na 2016 r., który na poziomie importera zakłada dwucyfrowy wzrost sprzedaży, do ponad 1,6 tys. sztuk – ocenia Mariusz Książek, prezes Marvipol S.A.

Najlepiej sprzedającym się samochodem z oferty Jaguar Land Rover w I kw. 2016 r. był  jeden z ubiegłorocznych debiutantów, Discovery Sport, odpowiadający za 23% sprzedaży BAP do dilerów. Na drugim miejscu, z 94 sztukami, uplasował się Range Rover Evoque, najlepiej sprzedający się samochód Jaguar Land Rover w ostatnich latach.

Obok sprzedaży samochodów Jaguar i Land Rover przez dilerów Grupa Marvipol zacieśnia współpracę z firmami wynajmu samochodów. W marcu Grupa Marvipol sprzedała do firmy rent-a-car, na mocy umowy sell & buy-back, 24 samochody. Umowa zakłada odkup tych samochodów przez Marvipol w późniejszym terminie w celu dalszej sprzedaży w ramach rozwijanego programu sprzedaży aut używanych. Od początku roku firmy rent-a-car nabyły 50 samochodów Jaguar Land Rover. Obrót samochodami z udziałem firm rent-a-car aż do momentu ich sprzedaży, jako aut używanych do klienta końcowego, nie jest ujmowany w raportowanym comiesięcznie wolumenie sprzedaży oraz kwartalnych wynikach finansowych.

Arkadiusz Miętkiewicz, dyrektor zarządzający segmentu motoryzacyjnego Grupy, ocenia, że obok dynamicznie rosnącej sprzedaży samochodów z obecnej oferty Jaguar Land Rover znaczący wpływ na całoroczny rezultat segmentu motoryzacyjnego Grupy Marvipol mieć będzie sprzedaż tegorocznego debiutanta, Jaguara F-Pace, pierwszego SUV w historii tej marki. – Polska premiera F-Pace miała miejsce zaledwie kilka dni temu, w trakcietargów Motor Show Poznań 2016 r. Crossover cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających, co utwierdza nas w przekonaniu, że F-Pace może stać się jednym z tegorocznych hitów sprzedażowych – uważa Miętkiewicz.

Grupa Marvipol to jeden z czołowych warszawskich deweloperów. Ma na swoim koncie 20 zrealizowanychinwestycji mieszkaniowych i komercyjnych z 270 tys. m² PUM/PUU. Obecnie Grupa Marvipol komercjalizuje 5 inwestycji mieszkaniowych. Spółki wchodzące w skład Grupy Marvipol są również generalnymi importerami lub wyłącznymi przedstawicielami na Polskę marek samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin.

British Automotive Polska

Reklamy