Biznes Marketing

Social video – nowy rodzaj przekazu

Wirtualny marketing nieustannie poszukuje nowych narzędzi, które okażą się skuteczne w promocji własnej firmy. Jednym z takich innowacyjnych kanałów reklamy, które zyskują obecnie ogromną popularność, jest social video. Jeśli obejrzeliście kiedyś film reklamowy, który Was poruszył, to z pewnością padliście jego ofiarą.

 

Social video – zdobądź zainteresowanie

 

Social video to taki rodzaj przekazu marketingowego, który trafia prosto w czułą strunę swoich odbiorców, wzbudza w nich emocje, zmusza do refleksji. Materiały reklamowe konstruowane zgodnie z ideą social video przygotowywane są w odpowiedni sposób – przede wszystkim opierając się na przemyślanej koncepcji, która nadaje całości wrażenie realizmu. Przekaz marketingowy tego typu musi być także podany w formie przystępnej i zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy, a przede wszystkim krótkiej – internauci na co dzień bombardowani są z każdej strony niechcianym przekazem marketingowym, dlatego żadnej reklamie nie poświęcają więcej niż kilka minut uwagi. Jeśli nasz materiał nie przykuje od razu zainteresowania użytkowników sieci to niestety zostanie przez nich zignorowany bądź przełączony już po kilku sekundach. To właśnie z tego powodu warto zadbać o wciągający wstęp, w który wyposażymy nasz materiał. Jego celem będzie przykucie uwagi widza i „namówienie go” do pozostania do końca. Równie istotna jak długość, jest także forma naszej reklamy – badania dowodzą, że przeważająca część filmików dostępnych w serwisach społecznościowych oglądana jest bez dźwięku. To właśnie z tego powodu należy zadbać także o odpowiednie napisy pod każdym naszym filmem.

 

Wzbudzaj emocje

 

Podstawową zasadą przekazów reklamowych, które mają odnieść sukces w cyberprzestrzeni, jest wzbudzanie emocji wśród odbiorców. Wzruszenie, radość, rozbawienie – wywołanie takich uczuć w użytkownikach zrewanżuje nam się dużą liczbą wyświetleń i zagwarantuje tym samym sporą liczbą udostępnień danego materiału, dzięki czemu reklama w sposób wirusowy rozejdzie się po cyberprzestrzeni. W przypadku social video „sprzedają się” jednak nie tylko pozytywne emocje. Zarówno złość, strach i smutek, wszystkie te silne uczucia, mogą przyczynić się do rozpowszechniania video wśród użytkowników cyberprzestrzeni na zasadzie marketingu wirusowego. Decydując się na przekaz tego rodzaju, należy jednak zadbać o jego odpowiednie wyważenie.

 

Social video to dobry sposób na dotarcie do nowych klientów i zainteresowanie ich naszą ofertą. Kanał video staje się coraz popularniejszą formą reklamy, dlatego warto rozważyć wdrożenie go w swoim przedsiębiorstwie.

 

 

Źródło obrazka: [internet]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com