Biznes

Sukces oferty Archicom

Inwestorzy zgłosili popyt na wszystkie akcje w pierwszej oferciepublicznej (IPO) Archicom, lidera wrocławskiego rynkumieszkaniowego. Cena ostateczna wynosi 15,5 zł. Tym samymwartość oferty to 72,2 mln zł.

Ponad 92% z 4 656 tys. oferowanych papierów obejmą inwestorzy instytucjonalni. Pozostała część trafi do inwestorów indywidualnych. Przydział akcji nastąpi 16 marca, a intencją spółki jest zadebiutowanie na warszawskiej giełdzie jeszcze w marcu.

– W trakcie roadshow odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z zarządzającymi funduszami. Odbiór naszego modelu biznesowego, hojnej polityki dywidendowej i planów dynamicznego rozwoju był bardzo dobry. Pozytywny odbiór oferty Archicom jest tym bardziej znaczący, że przeprowadziliśmy ją w trudnym otoczeniu rynkowym – powiedziała Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicom. – Dzięki nowym akcjonariuszom pozyskujemy środki finansowe, które pozwolą nam umocnić naszą pozycję we Wrocławiu oraz wejść na rynek krakowski – dodała.

Środki pozyskane z emisji akcji Archicom planuje przeznaczyć na zakup gruntów pod nowe inwestycje deweloperskie we Wrocławiu i Krakowie. Spółka ma już podpisaną przedwstępną umowę kupna jednej działki o powierzchni 4,3 ha  we Wrocławiu i negocjuje zakup innych działek o łącznej powierzchni 16,8 ha. W stolicy Małopolski analizowany jest zakup pięciu działek o powierzchni 10,1 ha z czego dwie transakcje są już negocjowane.

Oferującym i Prowadzącym Księgę Popytu Archicom jest Vestor Dom Maklerski, współoferującym jest BM AliorBanku, rolę doradcy finansowego pełni Addventure, a doradcy prawnego kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy.

Grupa Archicom

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com