Reklamy
Biznes

„Take Off: The Flight Simulator” na PC jeszcze w tym roku Jujubee zacieśnia współpracę z Astragon Entertainment

Jujubee rozwija współpracę z niemieckim Astragon Entertainment. Zakres prac nad kolejnym symulatorem na urządzenia mobilne realizowanym dla niemieckiego giganta będzie rozszerzony. To drugi kontrakt, po „Take Off: The Flight Simulator”, który katowickie studio zrealizuje dla Astragona. Poprzedni tytuł okazał się na tyle dużym sukcesem, że Astragon zdecydował się zlecić Jujubee przygotowanie wersji gry na komputery PC.

 

– Zaktualizowany aneksem do umowy zakres prac nad kolejnym symulatorem, który przygotowujemy na zlecenie naszego niemieckiego partnera, został rozszerzony – mówi Michał Stępień, prezes Jujubee. – Kontrakt objął m.in. planowane aktualizacje produktu, co korzystanie wpłynie na wyniki finansowe spółki. Szacujemy, że w optymistycznym scenariuszu przewidywane wpływy z nowego kontraktu będą wyższe, niż początkowo zakładane przez nas maksima – dodaje prezes. O rozpoczęciu prac nad kolejnym projektem na zlecenie spółka informowała w sierpniu. W ramach wynagrodzenia Jujubee otrzyma znaczący procent od sprzedaży każdego egzemplarza już od chwili pojawienia się gry na rynku.

Duży sukces poprzedniej produkcji Jujubee za zlecenie Astragona – symulatora lotu „Take Off: The Flight Simulator” – sprawił, że spółka otrzymała również od wydawcy zielone światło na konwersję hitu na komputery PC. Przypomnijmy, że symulator wystartował 9 czerwca ubiegłego roku na platformach iOS i Android. Gra w niecały tydzień od dnia premiery uplasowała się w TOP 5 najpopularniejszych gier w swojej kategorii na urządzenia z systemem iOS. W symulatorze wiernie odtworzono wirtualne kokpity ponad 14 maszyn – małych awionetek oraz gigantycznych samolotów pasażerskich zapewniając graczom możliwość pilotowania floty do 21 międzynarodowych destynacji, m.in.: Paryża, Frankfurtu, Nowego Jorku, Durbanu, Hong Kongu czy Sydney. – W naszej ocenie czas produkcji „Take Off: The Flight Simulator” w wersji na komputery PC powinien wynieść nie więcej niż kilka miesięcy – podsumowuje prezes Jujubee.

Astragon Entertainment jest znanym niemieckim wydawcą gier, specjalizującym się
w produkcji symulatorów, których wprowadził na rynek już kilkanaście. Najpopularniejsze
z nich to „Bus Simulator”, seria „Farming Simulator” i „Construction Simulator”.

 

Źródło obrazka: [internet]

Reklamy