Reklamy
Biznes

Udany kwartał dla North Gate

Knight Frank, działając jako agent wyłączny, sfinalizował w drugim kwartale 2016 roku trzy transakcje najmu i wynajął łącznie ponad 1 400 m kw. w budynku North Gate w Warszawie. Eksperci Knight Frank reprezentowali w procesie wynajmu fundusz DEKA Immobilien, który jest właścicielem nieruchomości.

„Ostatnie miesiące są dla nas wyjątkowo intensywne i to nie tylko w związku z pracami w zakresie planowanej modernizacji North Gate, ale także za sprawą i w dużej mierze dzięki finalizowanym transakcjomnajmu w tym budynku. W procesie wynajmu doradzał nam nasz wieloletni partner, firma Knight Frank. Wspólnymi siłami udało nam się zabezpieczyć umowy najmu na ponad 1 400 m kw. Sukcesem zakończyły się renegocjacje z dwoma naszymi dotychczasowymi najemcami, firmami JARA i BPG Polska, a także rozmowy z nowym podmiotem – Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka. Ostatnie umowy utwierdzają nas w przekonaniu, że najemcy wciąż doceniają niezwykły potencjał North Gate.” – komentuje Łukasz Laskowski, AssetManager prowadzący biuro Deka Immobilien w Polsce.

Drugi kwartał tego roku rozpoczął się od pomyślnie zakończonego procesu renegocjacji, z jednoczesnym dobraniem powierzchni, przez spółkę JARA. Po powiększeniu swojego biura, zajmuje ona w North Gate około 685 m. kw. Także firma BPG Polska, specjalizująca się w audycie oraz doradztwie, doceniając obecną lokalizację, zdecydowała się przedłużyć umowę najmu prawie 465 m kw. powierzchni biurowej. Ponadto budynek zyskał nowego najemcę – Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (Office for Democratic Institutions and Human Rights – ODIHR). Europejska instytucja, podlegająca OBWE, zajmie biuro o metrażu ponad 250 m kw.

North Gate to budynek biurowy klasy A, zlokalizowany w Warszawie, w dzielnicy Śródmieście, niedaleko Starego Miasta. Ten 25-piętrowy obiekt oferuje blisko 30 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. O jego atrakcyjności świadczą: wyjątkowa ekspozycja i widoczność, doskonała lokalizacja, a także szeroka gama udogodnień dla najemców zarówno w samym budynku (bankomat, kawiarnia, punkt z prasą, kantyna, sala konferencyjna), jak i w jego najbliższej okolicy (Hotel IBIS, galeria handlowa Arkadia). Przed budynkiem usytuowane są: stacja rowerów miejskich Veturilo, a także przystanki: tramwajowy i autobusowy, zaś stacja metra Dworzec Gdański oraz dworzec kolejowy znajdują się w odległości zaledwie pięciu minut. North Gate oferuje powierzchnie dobrze doświetlone światłem dziennym, elastyczne i efektywne w aranżacji, z wyjątkowym widokiem na panoramę całego miasta.

Knight Frank LPP

Reklamy