Reklamy
Biznes

Ursus pozyskał bliskowschodniego partnera, zakup podzespołów od irańskiej firmy

8 marca br. Ursus S.A. zawarł ze spółką MOTORSAZAN of Iran Tractor MFG Co. z siedzibą w Tabriz w Iranie, wchodzącą w skład grupy Iran Tractor Manufacturing Company ITMCO, umowę na zakup elementówdo montażu ciągników Ursus-a. Łączna wartość kontraktu przekracza 5 mln USD.

Ursus na podstawie zawartej umowy zakupi podzespoły do produkcjiszerokiej gamy ciągników, dedykowanych na rynki eksportowe. Przewidziane umową dostawy towarów rozpoczną się w marcu 2016 r. i będą trwały 6 miesięcy. Płatność za kupowane podzespoły i części zamienne do ciągników będzie odbywała się poprzez akredytywy, otwierane przez Ursus-a na rzecz sprzedawcy. Wartość umowy przekracza 10% kapitałówwłasnych Ursus S.A.

Potencjał rozwoju na rynku bliskowschodnim

Zarząd od dawna analizował potencjał rozwoju na Bliskim Wschodzie, a udział w ostatniej misji rządowej do Iranu potwierdził możliwości biznesowe w regionie.

– Podpisana dziś umowa na zakup irańskich części to punkt wyjścia do szukania nowych perspektyw na Bliskim Wschodzie. Oferujemy rynkom  pełną gamę naszych produktów: małe i duże ciągniki oraz pełen zakres sprzętu. Na uwagę zasługuje fakt, że poza ciągnikami produkujemy też około 80 modeli maszyn rolniczych – przyczepy, ładowacze czołowe, prasy i owijarki. Jesteśmy gotowi na budowanie partnerstwa w różnych wariantach biznesowych. – powiedział Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A.

Ursus S.A.

Notowania Ursus

Reklamy