Reklamy
Biznes

Wojak, Konsalnet – celem wzmocnienie pozycji rynkowej, możliwe przejęcia

Spółka Konsalnet jako lider branży wciąż zamierza wzmacniać swojąpozycję rynkową, budować strategię zdobywania nowych klientóworaz rozwijać się zarówno metodą wzrostu organicznego, jak i fuzji oraz przejęć dużych podmiotów. Jak powiedział agencji eNewsroom.pl Tomasz Wojak, prezes Zarządu KONSALNET Security, spółka szukaokazji do akwizycji przez monitoring branży i potencjalnych firm do przejęcia.

– Konsalnet zwraca również uwagę na to, jak zachował się rynek ikonkurencja po ostatnich zmianach legislacyjnych związanych z ozusowaniem umów zleceń. Zaobserwowane w styczniu rezultaty zmian w prawie wskazują, że rynek zareagował redukcjami w zakupach, co jest związane ze wzrostem kosztów pracy oraz cen za usługi ochrony. Według pierwszych szacunków, na skutek tego pracęstraciło ok. 2 tys. osób, a cała branża ochroniarska liczy około 40 tys. pracowników. Kolejna zapowiedziana ustawa o minimalnej stawce godzinowej w wysokości 12 zł za godzinę może przynieść podobne skutki w postaci ograniczenia zatrudnienia w branży – mówi Wojak.

Działająca od ponad 20 lat firma Konsalnet jest liderem polskiej branży ochroniarskiej. Zapewnia kompleksową obsługę, w skład której wchodzi m.in. ochrona fizyczna, obsługa gotówki, konwojowanie, monitoring czyzabezpieczenia techniczne.

eNewsroom

Reklamy