Reklamy
Biznes

Work Service wchodzi na londyńską giełdę

18 lutego br. Work Service wejdzie na londyńską giełdę dokonując technicznego dual listingu. Akcje spółki będą notowane równocześnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange. Work Service jest pierwszą polską firmą, która bez wykorzystania  instrumentów pochodnych wejdzie  bezpośrednio na londyński parkiet. W ten sposób firma chce otworzyć się na inwestorów globalnych i wzmacniać swoją pozycję w Europie.

Grupa Work Service będąca największą firmą w sektorze HR regionie Europy Środowej, od 18 lutego będzie notowana na londyńskiej giełdzie. Spółka dokona technicznego dual listingu, który nie wiąże się z emisją dodatkowych akcji.

Zakończenie procesu dual listingu  jest dla nas kolejnym krokiem do budowania pozycji Work Service na rynkach międzynarodowych. Dzięki tej operacji zwiększymy naszą rozpoznawalność i uzyskamy dostęp do rozległej grupy inwestorów w skali globalnej. Jesteśmy przekonani, iż obecność na londyńskiej giełdzie pomoże nam wzmacniać pozycję regionalnego lidera w branży i docelowo wejść do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie – mówi Maciej Witucki, Prezes Zarządu Work Service S.A.
Akcje Work Service będą równocześnie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange. Będą denominowane w PLN i GBP, a ich kurs będzie powiązany. Walory będą miały tę samącenę na obu parkietach.

Giełda londyńska jest dla nas naturalnym celem, gdyż jesteśmy firmą działającą w Europie. Obecność na najważniejszym europejskim parkiecie pozwoli nam oddzielić kurs akcji od trendów obowiązujących na warszawskiej giełdzie i pokazać prawdziwy potencjał Work Service. Dzięki operacji technicznego dual listingu chcemy zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach inwestorów i obniżyć ryzyko inwestycyjne – mówi Tomasz Misiak, Prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A.

Work Service S.A. jest pierwszą polską spółką z sektora usług personalnych notowaną na GPW i kluczowym partnerem dla ponad 3000 największych firm w Polsce i Europie. Rocznie daje zatrudnienie blisko 300 tys. pracowników w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Turcji, Rumunii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Szwajcarii. Rynek usług personalnych jest dużym i atrakcyjnym sektorem. W 2014 r. cała branża w Polsce wygenerowała obroty na poziomie 2 788 mln PLN, czyli o 22% wyższe niż w 2013 r.
Work Service konsekwentnie realizuje strategię ekspansji w Europie. Rozwój biznesowy i geograficzny stwarza nam kolejne możliwości pozyskiwania nowych klientów. W 2015 r. spółka weszła na rynek usług rekrutacji stałych na Węgrzech i w Niemczech, wdrożyła strategię rekrutacji i kontraktowania specjalistów IT w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy i Szwajcaria, a także rozwinęła rekrutacje transgraniczne. Obecność na londyńskim parkiecie to kolejny krok do wzmacniania pozycji w Europie – mówi Tomasz Hanczarek, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Work Service S.A.
Innowacyjne rozwiązanie technicznego dual listingu Work Service było opracowane przez doradcę ProPrimo i zostało realizowane we współpracy z kancelarią prawną Kochański Zięba i Partnerzy.

Grupa Kapitałowa Work Service

Reklamy