Reklamy
Biznes

Współpraca Komputronik z Expert International z korzyścią dla obu stron

Od niemal roku Komputronik należy do międzynarodowej grupy handlowej Expert International. Ogólnopolskiej sieci członkostwo przynosi wymierne korzyści, wspierając jej bieżącą działalność. Dla Grupy natomiast, włączenie Komputronik do swoich szeregów jest ważnym krokiem na ścieżce rozwoju i ekspansji geograficznej.

Expert Group to sieć z ponad 40-letnim doświadczeniem. Posiada międzynarodowe umowy z większością najważniejszych graczy na rynkuRTV i AGD, a także z wieloma partnerami z branży IT i Foto. Jej siłę stanowi obecność w 20 krajach. W 2015 roku, do szeregów Expert International dołączył szwajcarski melectronics, będący częścią grupy Migros, a także Komputronik, posiadający ponad 200 sklepów i roczny obrótna poziomie 550 milionów euro, który oceniany jest przez sieć jako lider polskiego rynku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Komputronik oraz melectronics. To dwóch ważnych graczy o bardzo silnej pozycji na rynku. Ich sfokusowanie na wysokiej jakości usług i doradztwie, doskonale wpisuje się w idee Grupy – mówi Dieter Mathys, Dyrektor Zarządzający Expert International GmbH.

Nawiązanie współpracy z dwoma nowymi podmiotami to kolejny etap rozwoju Expert International w kierunku wielokanałowej sprzedaży z najwyższej klasy obsługą i doradztwem. Kolejnym krokiem, na którym uwaga będzie skupiona w tym roku, będzie organiczny rozwój w ramach połączonych w sieci podmiotów.

Umowa członkowska z Expert Group pozwala nam czerpać z doświadczeń jednej z największych na świecie grup zakupowych elektroniki, a także podjąć owocną współpracę z partnerami z innych krajów. Stanowi to dla nas istotne wsparcie w  realizacji strategii, zakładającej zwiększenie udziału sprzedaży asortymentu RTV i AGD w ogólnej sprzedaży detalicznej – komentuje Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.  Będąc członkiem sieci, zyskaliśmy możliwość zawierania umów z wieloma hermetycznymi dostawcami. Mamy także wsparcie przy negocjacjach warunków umów na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym – dodaje.

Komputronik

Reklamy