Biznes

Wyniki Zortrax znowu w górę: zysk netto w pierwszym półroczu przekroczył 7,5 mln zł

Lider polskiego druku 3D wypracował w I połowie 2016 r. 25,5 mln zł przychodów
w porównaniu do 18 mln zł w analogicznym okresie 2015 roku. Spółka wypracowała 7,5 mln zł zysku netto, w porównaniu do 3,5 mln zł przed rokiem.  Coraz większy wpływ na pozycję finansową firmy ma zwiększający się udział w zysku Zortrax wyników ze sprzedaży materiałów do druku.

Pozycję rynkową konsekwentnie umacnia drukarka Zortrax M200, którejsprzedaż w porównaniu do II półrocza 2015r. wzrosła w I półroczu 2016 o 40%.
Na rynku amerykańskim sprzedaż materiałów do druku wzrosła o 116% r/r.

Zortrax, polski lider w dziedzinie druku 3D, wypracował wysokie dynamiki wskaźników finansowych w I półroczu 2016 r. Przychody za sześć miesięcy w wysokości 25,5 mln zł zrównały się z wypracowanymi w dziewięć miesięcy minionego roku i wzrosły o 42% r/r. Z kolei zysk netto w wysokości 7,5 mln zł zanotował kolejny rekordowy wzrost o 114% r/r, co stanowi bardzo dobry prognostyk dla wyników rocznych biorąc pod uwagę, że w całym 2015r. spółka osiągnęła 8 mln zł zysku netto.

W I półroczu Zortrax odnotował duży skok sprzedaży materiałów do druku w USA, który jest dla spółki rynkiempriorytetowym, a którym chce się dynamicznie rozwijać w kolejnych kwartałach. Wzrost sprzedaży wyniósł tu 116% w porównaniu do I półrocza 2015. Również na pozostałych rynkach działalności Zortrax szybko zwiększa sprzedaż materiałów co przełożyło się na wzrost rzędu 97% r/r.

Minione półrocze to dla Zortrax także debiut nowego modelu drukarki 3D Zortrax M300, którą zaprezentowano pod koniec czerwca na targach branżowych w Amsterdamie. W związku z pozyskaniem finansowania, prace nad M300 mocno przyśpieszyły i drukarka będzie dostępna w sprzedaży już we wrześniu, a nie w czwartym kwartale jak zapowiadała spółka.

To było dla nas intensywne i wymagające sześć miesięcy. Pracowaliśmy nad debiutem nowego modelu drukarki, ale także nad kolejną rundą finansowania. Pozyskanie nowego, bardzo znaczącego akcjonariusza pozwoliło nam przyśpieszyć prace związane m.in. z przeniesieniem naszego działu R&D do Polski – komentuje Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax S.A.

Zortrax S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com