Biznes

XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2016 w Kielcach

Innowacyjny na skalę światową system dezaktywacji dronów zaprezentowany szerokiej publiczności podczas targów MSPO w Kielcach. System dezaktywacji dronów zdobył Nagrodę Specjalną Komendanta Głównego Policji.Hertz Systems ze statuetką Przedsiębiorców Przemysłu Obronnego DEFENDER za system HGPST T ANTI-JAM.

Tegoroczny XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego dobiegł końca. Jak co roku, obfitował w wielość innowacyjnych technologicznych rozwiązań sprzętu przeznaczonego dla obronności i bezpieczeństwa państwa. Kulminacyjny moment tegorocznych targów to uroczysta gala rozdania statuetek DEFENDER z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy. W ten sposób firmy doceniane są za nowoczesne technologie i rozwiązania, służące obronności kraju.

Firma Hertz Systems, jak podkreśla Dyrektor Generalny Pan Rafał Trzaskowski: „od ponad 27 lat zajmuje się systemami bezpieczeństwa obiektów rządowych, oraz produkcją  opracowywaniem nowoczesnych rozwiązań, pod kątem wyzwań jakie dzisiejsze czasy nam stwarzają. Era dronów, które coraz częściej stanowią zagrożenie naruszenia granic państwa oraz swobody działania Sił Zbrojnych RP  jest ważnym celem, także dla firmy Hertz Systems”

Doświadczenie, sztab fachowców, pozwalają firmie Hertz Systems na prężne rozwijanie innowacyjnych rozwiązań technicznych m.in. systemu broni elektromagnetycznej. System ten może dezaktywować drona, który narusza obszar objęty monitoringiem. Strefa bezpieczeństwa rozciąga się w promieniu nawet do 1 km. Uzyskano unikatowy efekt w postaci eliminacji  oddziaływania wszystkich typów bezzałogowych systemów latających, w tym także o niewielkich gabarytach i osłonach wykonanych z plastiku. System służy ochronie  infrastruktury krytycznej, granic państwa, obiektów utajnionych, rządowych. Jego działanie jest uzasadnione  i niezbędne, wszędzie tam gdzie nie powinien znajdować żaden niepożądany obcy obiekt latający.

Innowacyjne kosmiczne rozwiązanie technologiczne:
HGPST T to rodzina wojskowych odbiorników sygnału GPS rozwijana od 2004 roku
i produkowana w Zielonej Górze. Sprzęt wyposażony w moduł kryptograficzny daje pełny dostęp do wojskowych częstotliwości GPS i utrzymanie dokładnego wskazania czasu i pozycji.  W 2015 roku współpraca z kanadyjską firmą NovAtel Inc. zaowocowała dalszym rozwojem i stworzeniem systemu HGPST T ANTI-JAM, złożonego z odbiornika GPS z modułem kryptograficznym SASM HGPST T_EFTS oraz anteny antyzakłóceniowej GAJT-710. Odbiornik HGPST-EFTS powstał na potrzeby Sił Powietrznych i miał zastąpić cywilny model GPS – używany przez polskie lotnictwo i obronę przeciwlotniczą. Najważniejsza cecha systemu to jego wysoka odporność na zakłócenia sygnału oraz podłożenia fałszywego sygnału, który mógłby zniekształcać pozycję.

Co charakteryzuje odbiornik HGPST-EFTS?
Odbiornik HGPST-EFTS jest specjalistyczną odmianą odbiornika HGPST T. Różni się zabudowanym modułem wzorca czasu częstotliwości, co umożliwia synchronizację częstotliwości i czasu różnych platform wojskowych np., stacji radiolokacyjnych rozmieszczonych na odległych pozycjach. Odbiornik przeznaczony jest dla stacji radarowych, systemów łączności tj., LINK 16 czy systemów BFT i BMS. HGPST-EFTS został użyty np. na niszczycielu min Kormoran II Marynarki Wojennej RP.

W opinii Dyrektora Generalnego  Pana Rafała Trzaskowskiego: „tegoroczne nagrodzenie firmy Hertz Systems statuetką DEFENDER to docenienie działalności firmy na rzecz bezpieczeństwa polskich obiektów rządowych, granic państwa, obiektów krytycznych i utajnionych. Dzięki jasnej polityce Ministerstwa Obrony Narodowej i udzielonemu przez resort wsparcia dla polskich innowacyjnych firm zbrojeniowych, rodzime przedsiębiorstwa mogą z powodzeniem wspierać budowanie krajowego systemu bezpieczeństwa oraz  konkurować  znajlepszymi na świecie.”

Hertz System

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com