Reklamy
Biznes

Zarząd Nokian Tyres podjął decyzję o budowie nowej fabryki w Stanach Zjednoczonych. Koszt inwestycji to 360 milionów dolarów

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego wybrano stan Tennessee? Dlaczego nie zbudowano trzeciej fabryki w Europie?

Ameryka Północna to jeden ze strategicznych obszarów wzrostu naszej firmy. Nowa fabryka w Stanach Zjednoczonych umocni naszą pozycję na ścieżce strategicznego rozwoju, zwiększy nasze możliwości produkcyjne oraz zapewni wsparcie sprzedaży w regionie całej Ameryki Północnej. Zlokalizowanie obiektu na tym kontynencie usprawni obsługę klienta poprzez skrócenie czasu realizacji zamówień dla produktów dostępnych w tym regionie oraz zmniejszenie wydatków związanych z opłatami celnymi i kwestiami logistycznymi. Ze względu na fakt, że działalność fabryki będzie koncentrować się na oponach do samochodów osobowych, dostawczych i SUV-ów sprzedawanych głównie na północnoamerykańskim rynku, będziemy mogli zwiększyć wydajność produkcji i jakość obsługi klienta w odniesieniu do ogółu naszych operacji.

 

Ile lokalizacji było brane pod uwagę? Gdzie się znajdowały?

Kiedy już postanowiliśmy, że fabryka powinna powstać w Ameryce Północnej, przeszliśmy przez bardzo długi proces wyboru odpowiedniej lokalizacji. Wyboru miejsca dokonała międzynarodowa grupa konsultantów, która przeanalizowała cały obszar Ameryki Północnej. Do określenia najlepszego miejsca pod budowę nowego zakładu wykorzystano złożone kryteria poszukiwań. Na potencjalną lokalizację wybrano wstępnie 80 miejsc. Z tej listy przyjrzano się bliżej pierwszej dwudziestce, a następnie czwórce, aby potem wyłonić dwójkę finalistów.

 

Jakie skutki będzie miało otwarcie nowej fabryki dla poziomów produkcji i zatrudnienia w obiektach położonych w Nokii czy Wsiewołożsku?

Szacuje się, że w nadchodzących latach całkowita sprzedaż opon wzrośnie, co będzie oznaczało potrzebę zwiększenia naszych możliwości produkcyjnych. Wszystkie trzy fabryki odgrywają ważną rolę w naszym planie rozwoju, gdyż obsługują trzy różne obszary rynku. Pozytywnym skutkiem otwarcia fabryki w nowej lokalizacji będzie zwiększenie skuteczności działania i produktywności w naszych obecnie funkcjonujących zakładach. Głównie dlatego, że w przyszłości w fabryce w Dayton będziemy tworzyć specjalne opony przeznaczone na rynek północnoamerykański. Dzięki temu zwiększymy skalę produkcji i będziemy jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów z Europy, krajów nordyckich czy Rosji.

 

Czy szkolenie nowych pracowników będzie uwzględniać zwiększenie liczby personelu w już istniejących obiektach?

Szkolenie nowych pracowników Nokian Tyres i uruchomienie fabryki będzie uwzględniało wsparcie specjalistów zatrudnionych w obecnie działających fabrykach, a nawet go wymagało. Szkolenia będą odbywać się w naszych dotychczasowych obiektach oraz w nowej placówce.

 

Czy pojawią się możliwości rozwoju kariery dostępne dla obecnych pracowników firmy?

Tak, projekt tych rozmiarów wymaga zaangażowania ze strony naszych specjalistów – zarówno pracowników fizycznych, jak i umysłowych.

 

Czy część firmy odpowiedzialna za  sprzedaż zostanie przeniesiona do nowej fabryki?

Działalność handlowa i fabryka to dwa osobne podmioty. Na chwilę obecną nie ma planów przeniesienia naszych kadr zajmujących się sprzedażą.

 

 

Źródło obrazka: [internet]

Reklamy

Komentarze