Biznes

Zortrax z myślą o inwestorach indywidualnych

W ostatnich dniach Zortrax podpisał porozumienie ze swoim doradcą IPODoradztwo Kapitałowe S.A. oraz Polskim Domem Maklerskim S.A. w sprawie opracowania koncepcji „Wykupu akcji Spółki od zainteresowanych akcjonariuszy wraz z zapewnieniem finansowania tego wykupu”.

W czerwcu 2015 r. Zortrax z sukcesem przeprowadził ofertę publiczną akcji serii C, przy której zadeklarował wprowadzenie tych akcji do obrotu zorganizowanego do końca 2016 r. Rok później w lipcu 2016 r., Spółka pozyskała krajowego inwestora prywatnego, który w ramach emisji pre-IPO obejmie docelowo ponad 1,2 mln akcji Spółki o łącznej wartości ponad 44 mln zł.

W związku z faktem, że Zortrax ma zapewnione finansowanie na najbliższe kilkanaście miesięcy oraz biorąc pod uwagę niekorzystną sytuację na rynku kapitałowym, Zarząd Spółki podjął decyzję o przesunięciu terminu jej wejścia na GPW na rok 2017.

Inwestorzy indywidualni od początku istnienia firmy są z nami. To oni zaufali nam i dostarczyli pierwsze poważne środki finansowe niezbędne do rozwoju spółki. Mając wobec nich ogromny dług wdzięczności, chcemy umożliwić tym, którzy nie mogą czekać do dnia debiutu giełdowego, wyjście z inwestycji na jasnych, a jednocześnie atrakcyjnych warunkach. W tym celu zwróciliśmy się do naszych doradców o opracowanie takiej specjalnej struktury transakcji – powiedział Prezes Zortrax Rafał Tomasiak

Spółka udzieliła IPO Doradztwo Kapitałowe S.A. oraz Polskiemu Domowi Maklerskiemu S.A. wyłączności na okres 12 miesięcy na opracowanie koncepcji projektu wykupu akcji i jego realizację.

Zgodnie z zawartym porozumieniem Spółka nie będzie ponosiła żadnych kosztów realizacji projektu wykupu akcji oraz nie będzie zobowiązana do żadnych działań związanych z jego opracowaniem i realizacją, za wyjątkiem udostępnienia, za zachowaniem odpowiednich klauzul poufności, doradcy i domowi maklerskiemu oraz podmiotom uczestniczącym w realizacji projektu (w tym w szczególności doradcom prawnym, ekonomicznym oraz audytorom) informacji i dokumentów dotyczących sytuacji prawnej, gospodarczej i ekonomiczno-finansowej Spółki w zakresie związanym z realizacją Projektu.

– Mamy już opracowaną strukturę transakcji zarówno finansowania jak i skupu akcji Zortrax od indywidualnych akcjonariuszy. Prowadzimy intensywne prace nad szczegółami formalno-technicznymi całego procesu. W najbliższych dniach przedstawimy pełną informację na temat mechanizmu transakcji, a całość procesu chcielibyśmy zamknąć najpóźniej na przełomie września i października. Na chwilę obecną mogę zdradzić, że całość transakcji będzie miała dość pionierski charakter na naszym rynku kapitałowym – powiedział Jarosław Ostrowski Prezes IPO Doradztwo Kapitałowe S.A. oraz Wiceprezes Polskiego Domu Maklerskiego S.A.

Rafał Tomasiak
Prezes Zortrax

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com