Reklamy
CeBIT 2013

Biznes: rząd wesprze sektor gier komputerowych

Polski rząd chce, by sektor gier komputerowych stał się potężną gałęzią gospodarki. Zamierza finansować najlepsze projekty z unijnych funduszy i uprościć przepisy dla deweloperów.

Krajowy rynek gier komputerowych w bieżącym roku, według pro­gnoz, powiększy się o 61 proc. do 1,12 mld zł. Ma jednak wciąż ledwie 0,45-proc. udział w światowym rynku gier.

Polski rynek usług i produktów IT/ICT jest jednym z najprężniej rozwijających się sektorów krajowej gospodarki. Jego znaczną częścią są gry wideo. – W połączeniu ze świetnie wykształconymi, młodymi kadrami oraz szerokim strumieniem funduszy unijnych przeznaczanych na innowacje, informatyka może wkrótce stać się jedną z najważniejszych polskich specjalności eksportowych – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak.

Ministerstwo Gospodarki wspólnie z przedsiębiorcami przygotowało wieloletni program promocji dla 15 perspektywicznych branż polskiej gospodarki, w tym dla rynku IT/ICT. – Nasze firmy będą mogły starać się o dofinansowanie udziału w wybranych zagranicznych targach, konferencjach, szkoleniach i misjach gospodarczych odbywających się poza granicami Polski – mówi Waldemar Pawlak.

O potencjale polskiej branży IT/ICT świadczy też przyznanie nam tytułu kraju partnerskiego przy organizacji największych na świecie targów teleinformatycznych CeBIT w 2013 roku.

Reklamy