Reklamy
CeBIT 2013

CeBIT 2013 – otwórz swój biznes na nowe możliwości!

CeBIT 2013 to serce cyfrowego świata. Są to nie tylko najważniejsze światowe targi cyfrowych innowacji, ale także międzynarodowa platforma wymiany wiedzy, nawiązywania kontaktów i rozwoju biznesu.

CeBIT 2013 – gdzie, kiedy, o czym?

Targi CeBIT 2013 odbędą się w dniach 5-9 marca w Hanowerze. Motywem przewodnim wydarzenia jest „Shareconomy”. To termin opisujący nowy trend społeczny, polegający na dzieleniu się wiedzą, doświadczeniem i zasobami. Shareconomy rodzi nowe formy współpracy w zakresie produktów użytkowych, technologii, współpracy wewnątrz firmy oraz z zewnętrznymi podmiotami, a także w kontaktach z innymi sektorami gospodarki.

CeBIT to wielka impreza – w roku 2012 odwiedziło ją aż 312 tys. gości ze 110 krajów, w tym 500 dyrektorów IT ze spółek o rocznym budżecie przekraczającym 50 mld euro. Co ciekawe, ponad połowa odwiedzających nie uczestniczy w innych targach, niż CeBIT. Liczba wystawców przekroczyła w 2012 roku 4240.

Podczas targów CeBIT 2012 odbyło się ponad 1,5 tys. wykładów i prezentacji. Nawiązano też ponad 7 mln kontaktów biznesowych. Wydarzenie stwarza więc ogromne możliwości w zakresie poznania potencjalnych partnerów.

 

 

Powierzchnia targów została podzielona na cztery obszary tematyczne: pro, gov, lab oraz life.

 • CeBIT pro – pełna oferta profesjonalnych technologii teleinformatycznych w ramach sześciu sekcji tematycznych skupiających innowacyjne rozwiązania dla biznesu.
 • CeBIT gov – prezentacja innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych dla instytucji publicznych i ochrony zdrowia.
 • CeBIT lab – platforma prezentacji wyników międzynarodowych projektów badawczych oraz forum dialogu między ludźmi nauki, biznesu i polityki.
 • CeBIT life –  platforma prezentacji rozwiązań wykorzystywanych w cyfrowym świecie – pokaz trendów, technologii oraz aplikacji mobilnych i inteligentnych.

Polska krajem partnerskim CeBIT 2013

Co roku w Hanowerze tysiące przedsiębiorców z całego świata inspirują się możliwościami nowych technologii oraz nawiązują cenne kontakty biznesowe, przekładające się na szybki rozwój ich firm. Przyszłoroczna edycja CeBIT jest wyjątkowa dla nas, Polaków, ponieważ nasz kraj został jej oficjalnym partnerem.

Dzięki partnerstwu podkreślany jest potencjał Polski jako ważnego gracza na międzynarodowym rynku ICT. Polskie firmy będą promowane na CeBIT 2013 w ramach tzw. pawilonów narodowych, rozmieszczonych w różnych sektorach targów. Poszczególne regiony Polski zostaną zaprezentowane pod kątem specjalnych stref ekonomicznych, działających w nim agencji rozwoju przedsiębiorczości czy realizowanych inwestycji.

 

 

W ramach partnerstwa Polska zrealizuje podczas CeBIT 2013 szereg działań. Wśród nich warto wyróżnić ceremonię otwarcia targów (gościem specjalnym będzie Thomas Enders, CEO EADS), polski wieczór narodowy, ekspozycję polskich wynalazków oraz osiągnięć naukowych, kilka konferencji (w tym polsko-niemiecki szczyt ICT), a także spotkania Match & Meet dla polskich przedsiębiorców.

Ministerstwo Gospodarki postanowiło ułatwić polskim przedsiębiorcom udział w CeBIT 2013. Impreza została wpisana na listę branżowego programu promocji usług ICT/IT. Firmy biorące w nim udział otrzymają refundację 75% kosztów udziału w CeBIT. Program obejmuje także inne wydarzenia branżowe, dlatego warto się do niego zgłosić.

Jedne targi, wiele korzyści

Istnieje wiele powodów, dla których warto wziąć udział w targach CeBIT 2013.

Najważniejsze z nich to:

 • Nawiązanie kontaktów biznesowych

W ramach CeBIT działa platforma Match & Meet, pomagająca znaleźć i skontaktować ze sobą potencjalnych partnerów biznesowych oraz pozyskać klientów zainteresowanych konkretnymi produktami i usługami. Przedsiębiorcy mogą nawiązać kontakt z kontrahentami jeszcze przed targami, w czasie ich trwania i po zakończeniu imprezy. Więcej o Match & Meet przeczytasz w artykule na Proseed Online.

 • Reklama Twojej firmy

Już dziś masz możliwość rezerwacji stoiska na targach CeBIT 2013, gdzie polskie firmy będą promowane w wyróżnionych strefach. Zwiększy to ich widoczność dla uczestników targów.

 

 

Dzięki udziałowi w CeBIT 2013 możesz też dotrzeć do swoich potencjalnych klientów, korzystając z oferty Deutsche Messe Interactive. Usługa ta pozwala między innymi na wysłanie mailingu do wyselekcjonowanej grupy odbiorców.

 • Dostęp do najnowszych trendów

Podczas targów odbywa się kongres CeBIT Global Conferences. To najważniejsza konferencja dla liderów ICT na świecie, podczas której prelegenci zaprezentują nowości rynku z czterech segmentów: informatyki, telekomunikacji, nowych mediów i elektroniki użytkowej.

Głównymi prelegentami CeBIT Global Conferences byli m.in.:

 • Arnold Schwarzenegger, były gubernator stanu Kalifornia
 • Hamid Akhavan, prezes Siemens Enterprise Communications
 • Ulf Ewaldsson, dyrektor ds. IT, Ericsson
 • Paul Hermelin, prezes Capgemini
 • B. Kevin Turner, dyrektor generalny, Microsoft
 • Alan Mulally, prezes Ford Motor Company
 • Dr. Werner Vogels, dyrektor ds. IT, Amazon
 • Ben Verwaayen, prezes Alcatel-Lucent
 • Pozyskanie pracowników

Biznes nie rozwinie się bez odpowiednich ludzi. CeBIT 2013 to doskonała okazja, żeby zaprezentować zalety pracy w Twojej firmie specjalistom z całego świata, nawiązać z nimi relacje i zbudować w oparciu o nich solidny zespół.

 • Obecność w mediach

Uwaga mediów z całego świata na początku marca skupi się na CeBIT 2013 – w ostatniej edycji targów wzięło udział ponad 5 tys. dziennikarzy i blogerów. Stwarza to duże możliwości zaistnienia w zagranicznych magazynach czy portalach internetowych.

Dojazd na targi

Do Hanoweru można dojechać bezpośrednio z Warszawy. Podróż w zależności od środka lokomocji zajmuje:

 • samolot – 1,5h
 • samochód – 8h
 • pociąg – 8,5h
 • bus – 12h

Oficjalnym partnerem CeBIT 2013 jest Lufthansa. W okresie trwania targów ten przewoźnik będzie oferował bilety lotnicze ze specjalną zniżką dla uczestników CeBIT. Korzystna jest też oferta polskiego LOTu – do Hanoweru i z powrotem można polecieć bezpośrednim połączeniem za 749 zł.

Reklamy