Prawo: Przyznanie akcji czy premia?

Każde przedsięwzięcie obok dobrego pomysłu na biznes potrzebuje kapitału i ludzi. Przyciągnięcie odpowiednich osób wymaga od przedsiębiorcy wielu starań i nakładów finansowych. Dlatego chciałby wartościowych pracowników zatrzymać na dłużej. Jak to zrobić? Zawierać umowy o pracę czy umowy cywilnoprawne? Czy wystarczy pensja zasadnicza czy konieczny jest bonus? Czy można zatrzymać pracowników obietnicą odroczonej w czasie wypłaty zysków?

Deloitte: będą duże zmiany w e-commerce. Foto: sxc.hu

Deloitte: będą duże zmiany w e-commerce

Około 10 tys. sklepów internetowych będzie musiało zrewidować zasady prowadzenia biznesu ze względu na implementację nowej dyrektywy Unii Europejskiej – oceniają eksperci firmy doradczej Deloitte. Regulacja wejdzie w życie w ciągu dwóch lat. Dla konsumentów oznacza to zwiększoną ochronę podczas zakupów w Internecie, a dla przedsiębiorców – nowe obowiązki nierzadko wymagające dodatkowych nakładów finansowych. Nowe przepisy ułatwią im jednak pozyskanie klientów poza granicami naszego kraju.

SMS Premium – usługa płatnicza?

SMS już dawno przestał być narzędziem służącym jedynie do przekazywania krótkich wiadomości tekstowych. Powszechne stało się wykorzystywanie SMS-a do nabywania towarów i usług.

Money.pl: ile na tobie zarabia Facebook i ile ty możesz zarobić na nim

Facebook jest bardzo skuteczny w wyciskaniu pieniędzy z użytkowników oraz z odwiedzających jego strony. Portal w 2011 roku zarobił na czysto miliard dolarów. Przy deklarowanych przez niego 845 milionach użytkowników oznacza to, że każdy przyniósł Markowi Zuckerbergowi i jego wspólnikom blisko 1,2 dolara zysku. Portal Money.pl sprawdził czy polscy inwestorzy będą mogli zarobić na zapowiadanym debiucie giełdowym giganta.

10 grzechów głównych polskich stron www

Negatywne nastawienie do firmy, rezygnacja użytkowników z zakupu produktów i opuszczenie witryny, a w efekcie decyzja o wyborze oferty konkurencji, to według ekspertów konsekwencje błędów popełnianych podczas projektowania serwisów internetowych. Co zrobić, by ich uniknąć i sprawić, by użytkownicy z przyjemnością wracali na naszą stronę – radzą specjaliści Fortune Cookie.

Nie marnuj czasu, czyli 7 zasad efektywnej pracy

Siedzisz po godzinach, projekt nie rusza do przodu, ktoś co chwila zawraca głowę. Jak wydostać się spod piętrzących się zadań i wyrwać do przodu? Przedstawiamy 7 prostych rad jak “zwykły dzień pracy” zamienić w “dzień efektywnej pracy”.

7 hamulców polskiej przedsiębiorczości

Idealny świat dla biznesu? Kontrahenci płacą w terminie, składki ubezpieczeniowe są niskie, system podatkowy prosty, a rząd wspiera rozwój firm. Rzeczywistość jest inna. Planujesz założenie firmy? Sprawdź z czym będziesz musiał się zmierzyć.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com