Lektury przedsiębiorcy: "The Smashing Book"

Jak często patrzysz na swój produkt nie z perspektywy kierownika projektu czy szefa przedsiębiorstwa, ale oczami klienta? Oceniasz jego jakość, wrażenie, jakie sprawia podczas użytkowania, skojarzenia i emocje, jakie wywołuje? Jak często chciałbyś zmienić coś w produkcie, ale nie do końca wiesz co?

"Business Model Generation" Alexander Osterwalder, Yves Pigneur

Pośród całej różnorodności startupowego świata można zauważyć wspólną cechę młodych biznesów. Od Kalifornii, przez Nowy Jork, Londyn, Izrael, aż po nie do końca przez nas zbadane krzemowe doliny Dalekiego Wschodu każdy startup przechodzi fazę chaotycznego rozwoju: bez jasno określonego kierunku, z nadmiernie skomplikowanym modelem biznesowym i problemami niewyobrażalnymi dla pracowników szacownych banków, konglomeratów przemysłowych i korporacji.

David Allen "Getting Things Done"

David Allen "Getting Things Done"

Książka ta ma ciekawą historię. Gdy została opublikowana w 2001 roku, od razu stała się w USA bestsellerem, ale szybko straciła na popularności. Jednak około 2004 roku, na fali wzrastającej mody na blogi oraz popularności samego Internetu i wiążącego się z tym wkraczania w erę informacji, świat przypomniał sobie o tej książce. Ja też. Polecił mi ją kolega, a jako że miałem bardzo mało czasu i nie umiałem go porządnie zorganizować, taka lektura była mi bardzo potrzebna.

Lektury Przedsiębiorcy: Eric Ries "Lean Startup"

Eric Ries napisał książkę przedstawiającą innowacyjne spojrzenie na przedsiębiorczość i metodę budowania nowych przedsięwzięć biznesowych. „Lean Startup” powstała z myślą o wszystkich ludziach, których celem jest wprowadzenie nowego produktu lub usługi na rynek w warunkach dużej niepewności.

Walter Isaacson "Steve Jobs:The Exclusive Biography"

Podstawowym problemem w opisywaniu osoby takiej jak Steve Jobs jest zachowanie obiektywności. Jak pisać źle o człowieku, który zrewolucjonizował branżę komputerów osobistych, odtwarzaczy muzyki i telefonii komórkowej? Isaacsonowi udało się zachować równowagę. To Jobs wybrał go do roli biografa i pozwolił przedstawić przed śmiercią swój obraz obejmujący nie tylko sukcesy, ale i porażki, nieetyczne decyzje, niewykorzystane szanse i problemy osobiste.

Niccolò di Bernardo dei Machiavelli "Książę"

Konwersując w gronie młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w biznesie, dając się porwać sympatycznej atmosferze licznych ostatnio imprez startupowych, można zapomnieć o tym, że w biznesie do sukcesu dochodzi się z reguły po trupach.

Josh Kaufman "The Personal MBA: Master the Art of Business"

MBA to trzy literki o bardzo dużym znaczeniu w korporacyjnym świecie. Josh Kaufman postanowił odczarować to, co się za nimi kryje, i przygotował w przystępnej formie skondensowaną wiedzę wykładaną na studiach MBA. „MBA za 13 GBP zamiast 25000 GBP” – to kusząca perspektywa.

Steven Gary Blank "The Four Steps to the Epiphany"

“The Four Steps to the Epiphany” zdecydowanie nie należy oceniać po nie najpiękniejszej okładce. W tej książce liczą się linijki gęsto upakowanego, merytorycznego i wymagającego tekstu napisanego w mało amerykańskim stylu.

Richard Branson "Business Stripped Bare"

Przewodnik biznesowy twórcy Virgin – 40 lat doświadczenia, wiele sukcesów i kilka porażek. Branson pokazuje jak konkurować z supermarkami i jak podbijać zupełnie różne, niezwiązane ze sobą branże.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com