Finanse

Expander z 13 procentami rynku kredytów hipotecznych i rekordem w finansowaniu przedsiębiorstw

Największy niezależny doradca w kraju zamyka II kwartał br. sukcesami sprzedażowymi w najważniejszych liniach produktowych. Firma wsparła Polaków w uzyskaniu finansowania nieruchomości na łączną kwotę 1,37 mld zł, ustanawiając tym samym nowy rekord w swojej historii. Expander jest ceniony także przez klientów biznesowych. Pomógł w uzyskaniu kredytów firmowych na kwotę 164 mln zł, odnotowując blisko 25% wzrostu w stosunku do poprzedniego kwartału. Wzmacnia też ofertę produktów inwestycyjnych, udostępniając swoim klientom nowe rozwiązania.

Kredytowa hossa trwa

Firma konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku kredytów hipotecznych. Za pośrednictwem największego niezależnego doradcy, w II kw. 2016 r. udzielono wsparcia finansowego na łączną kwotę 1,37 mld zł. Tym samym firma ustanowiła swój nowy rekord w tej kategorii. Uzyskany wynik jest niemal o 15% wyższy niż w poprzedzającym kwartale oraz aż o 20% większy od wolumenu wypracowanego
w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Drugi kwartał był czasem wielu zmian zachodzących na rynku nieruchomości. Ograniczanie przez bankidostępności kredytów czy trudności z uzyskaniem środków na budowę domów na działkach rolnych mogły negatywnie wpłynąć na decyzje Polaków o składaniu wniosków kredytowych – mówi Adrian Jarosz, prezes Zarządu Expander Advisors. – Osiągając wynik na poziomie 1,37 mld zł, udowodniliśmy jednak, że potrafimy dostosować się do zawirowań rynkowych. Dynamiczne przeobrażenia, jakim jest poddawany rynek, powodują, że podejmowanie właściwych decyzji wymaga szerokiej wiedzy na temat finansów. Dlatego też rośnie liczba klientów korzystających w tym zakresie z pomocy profesjonalnych doradców, u których mogą porównać oferty różnych instytucji bankowych oraz zasięgnąć porady.

Doradca ustanawia nowe rekordy także w dziedzinie oferowania kredytów gotówkowych. II kwartał br. zamknął wynikiem 165 mln zł. Odnotował tym samym wzrost o ponad 30% w stosunku do poprzedniego okresu.

Numer 1 dla polskich firm

Expandera doceniają nie tylko klienci indywidualni, ale również sektor biznesowy, który korzysta z szerokiego wachlarza kredytów, leasingu czy produktów inwestycyjnych. Osiągnięty wynik na poziomie 163,5 mln zł sprzedaży kredytów w tej kategorii przesunął doradcę na pozycję lidera w tym obszarze.

– Płynność finansowa i możliwości inwestycyjne firm zależą w dużej mierze od dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania – mówi Adrian Jarosz, prezes Zarządu Expander Advisors. – Wspieramy zarówno mikroprzedsiębiorstwa, jak i duże spółki akcyjne. W ostatnich miesiącach pomogliśmy m.in. w realizacji dużych projektów inżynieryjnych, przy zakupie klinik czy floty pojazdów. Zespół naszych doradców nie tylko prowadzi klientów przez cały proces uzyskania kredytowania, ale oferuje także kompleksową obsługę po uzyskaniu dodatkowych środków. To sprawia, że przedsiębiorcy wracają do nas w sytuacji, gdy planują kolejne inwestycje.

Sukcesy w inwestycjach

W II kw. Expander odnotował także czterokrotny wzrost sprzedaży produktów inwestycyjnych w stosunku do ubiegłego kwartału. Przez trzy miesiące za jego pośrednictwem klienci zainwestowali 56,6 mln zł.

– Zmiana strategii w obszarze inwestycji, mająca na celu wsparcie inwestorów w wymagających czasach, przynosi efekty, jednak szczególnych wzrostów oczekujemy w III i IV kwartale – mówi Adrian Jarosz, prezes Zarządu Expander Advisors. – Działania te są odpowiedzią na potrzeby Polaków i panujące warunki rynkowe, związane z utrzymywaniem się rekordowo niskiego poziomu stóp procentowych. Na początku roku nawiązaliśmy strategiczną współpracę z domem maklerskim IPOPEMA Securities, dzięki czemu polscy inwestorzy mają możliwość skorzystania z rozwiązań inwestycyjnych niedostępnych u konkurencji. Nasi klienci mogą wybierać produkty dostosowane do własnych oczekiwań spośród szerokiej gamy funduszy inwestycyjnych zamkniętych i otwartych, certyfikatów, obligacji czy produktów strukturyzowanych.

Expander

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com