Leasing jest atrakcyjną formą finansowania, z której korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Choć niektórym kojarzy się wyłącznie z autami, to tylko kropla w morzu możliwości. Najnowszy iPhone, panele fotowoltaiczne, fotel dentystyczny… Co jeszcze może stać się przedmiotem umowy leasingu i napędzić rozwój firmy?

Niska opłata wstępna, mało formalności, elastyczna wysokość rat – istnieje wiele powodów, dla których właściciele biznesów sięgają po wsparcie leasingodawców, aby rozpocząć użytkowanie potrzebnego sprzętu. Rosnące zainteresowanie taką formą finansowania sprawia, że oferta instytucji sukcesywnie się powiększa. Choć kiedyś leasingowano głównie przedmioty, które charakteryzują się wysoką zbywalnością i niską utratą wartości, dziś wachlarz możliwości jest zaskakująco szeroki. Jakie typowe i mniej popularne rzeczy można wziąć w leasing na firmę?

Jeden leasing, wiele sposobów poszerzenia floty

Biorąc leasing na samochód osobowy, można zagwarantować swojemu pracownikowi dostęp do bezpiecznego środka transportu bez ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku. Płynności finansowej przedsiębiorstwa nie zaburzy wejście w posiadanie kluczyków zarówno do nowego, jak i używanego pojazdu. Nie ma ograniczeń także jeśli chodzi o markę czy model auta. Leasing BMW, Volvo, a może Audi? Zewnętrzne finansowanie pozwala spełnić marzenie o konkretnym dwuśladowcu.

Co ciekawe, rozwój swojego biznesu jesteśmy w stanie napędzić nie tylko na lądzie. Oprócz samochodów, przedmiot leasingu mogą stanowić również samoloty i statki. Korzyści podatkowe oraz brak ograniczenia perspektyw kolejnych inwestycji sprawiają, że po taką formę finansowania sięgają także samorządy i państwowe instytucje. Może się więc okazać, że mijany na drodze autokar, ambulans czy wóz strażacki został nabyty z pomocą firmy leasingowej.

Skuter śnieżny i elektryczny traktor

Każda firma potrzebuje niezawodnego sprzętu – niezależnie od branży, w jakiej działa. To podstawa funkcjonowania restauracji, zakładów stolarskich czy salonów kosmetycznych. Bezpiecznym i szybkim sposobem na zdobycie nowoczesnego wyposażenia jest leasing na maszyny i urządzenia. Wystarczy złożyć wniosek online i odczekać zaledwie dobę, aby otrzymać ofertę finansowania dopasowaną do indywidualnej sytuacji przedsiębiorstwa.

Przedmiotem umowy może być każda rzecz przydatna w danym biznesie – od ultrasonografu i maszyny do szycia, aż po regał magazynowy i frezarkę do drewna. Do zdobycia finansowania czasem nie potrzeba nawet numeru NIP. Leasingobiorcą może zostać również indywidualny rolnik, chcący zmodernizować swoje niewielkie gospodarstwo. Do wyboru ma on nie tylko nowoczesne ciągniki i kombajny, ale także przykładowo maszyny do sortowania jabłek.

Kanapa i ekspres do kawy – wyposażenie biura w leasingu

Profesjonalny MacBook dla każdej zatrudnionej osoby? Dzięki leasingowi to możliwe! Oferta finansowania dla firm obejmuje nie tylko komputery, ale również przydatne w pracy smartfony czy tablety. Nie każdy wie, że w wyniku prostej procedury otrzymamy także dostęp do serwerów i licencji na oprogramowanie.

Oprócz wymiany przestarzałego sprzętu IT na nowy, możemy wyposażyć biuro w meble. Ergonomiczne fotele dla pracowników, wygodna sofa dla oczekujących klientów, duży stół do sali konferencyjnej – opcji jest wiele. W ten sposób sfinansujemy również dystrybutor wody, ekspres do kawy czy kuchenkę mikrofalową. Oczywiście w leasing można wziąć także samo biuro lub inną nieruchomość, która pozwala na rozwój biznesu.

Kamper, dron i foodtruck – marzenia w zasięgu ręki

W leasing na firmę można wziąć wszystko, co okaże się niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Aby zdobyć finansowanie, nie trzeba udowadniać zdolności kredytowej ani posiadać długiego stażu na rynku. Skorzystanie z tej formy wsparcia pomaga więc spełnić marzenie o posiadaniu własnego, odnoszącego sukcesy biznesu.

Innowacyjna linia produkcyjna i przyczepa-chłodnia do przewozu zyskujących na popularności roślinnych alternatyw dla mięsa? Mobilna lodziarnia, podbijająca serca mieszkańców osiedli dużego miasta? A może wysokiej klasy aparat, wspierający rozwój studia fotograficznego? Żyjemy w trudnych czasach dla wielu branż, dlatego warto skorzystać z pomocy leasingodawcy i ułatwić sobie rywalizację z konkurencją, zachowując jednocześnie gotówkę na nieprzewidziane wydatki.


Materiał zewnętrzny

Wymiana ekranu w iPhone 8 – co trzeba wiedzieć?
Wymiana ekranu w iPhone 8 – co trzeba wiedzieć?

Zobacz również