Finanse

Para EUR/USD lekko zniżkuje; mocne spadki na DAX-ie

EUR/USD – w okolicach 1,123
Początek tygodnia przynosi bardzo słabe nastroje na rynku akcyjnym w Europie, niemal wszystkie najważniejsze europejskie indeksyzniżkują, nasz WIG20 traci na chwilę obecną 1,73 proc. Na rynkusurowcowym tanieje ropa, ale i bezpieczne złoto i srebro.

Eurodolar dziś lekko zniżkuje; obecnie para EUR/USD oscyluje w okolicach 1,123. Na gruncie analizy technicznej nastąpiło naruszenie wsparcia w postaci okolic 1,1245 – 61,8 proc. zniesienia fibo. Wskaźniki analizy technicznej pomimo ostatnich spadków nadal widzą przestrzeń do wzrostów, jednak jeśli dziś lub jutro nie uda się wyjść ponad w/w wsparcie, sytuacja techniczna zacznie ulegać zmianie na korzyść strony podażowej.

W kontekście wydarzeń makro dziś nie mamy wielu odczytów mogących wpłynąć na wartość tej pary; czekają nas za to wypowiedzi członków FOMC –Brainarda i Kashkari ( 19:00).

Wykres: EUR/USD Daily
Opór: 1,1364, linia trendu spadkowego
Wsparcie: okolice 1,1245 – 61,8 proc. zniesienia fibo.

DAX –  na południe

Dzisiejsza sesja to mocny spadek wartości kontraktów na niemiecki indeks DAX. Obecnie wartość tegoinstrumentu to 10384 pkt. Na gruncie analizy technicznej nastąpiło odbicie od oporu zlokalizowanego  w okolicach 10800 pkt., ponadto podaży udało się przebić wsparcie w postaci linii trendu wzrostowego. Teraz, bazując na analizie technicznej powinno nastąpić odbicie od wsparcia w okolicach 10370 pkt.

Wykres: DAX Daily
Wsparcie: 10370 pkt. -61,8 proc. zniesienia fibo.
Opór: okolice 10800 pkt.

Dział Analiz EasyMarkets

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com