Reklamy
Finanse

Polnord sprzedał w II kwartale 2016 r. 259 lokali netto

Według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnychspółkach Grupy, w II kwartale 2016 roku Polnord sprzedał netto 259 lokali, a kolejne 90 objęte było umowami zobowiązaniowymi związanymi z projektem hotelowym realizowanym przez Grupę w warszawskim Wilanowie. Deweloper przekazał klientom 163 mieszkania, które zostaną rozpoznane w wyniku finansowym za miniony kwartał.

W całym I półroczu 2016 r. liczba przekazań wzrosła o 24 proc. rdr i wyniosła, według danych ważonych, 464 lokale w porównaniu do 376 rok wcześniej. Sprzedaż ważona w II kwartale wzrosła o 5 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2015 r., kiedy nabywców znalazło 247 lokali netto, a w całym I półroczu wyniosła 536 lokali w porównaniu do 523 w I półroczu 2015 r. Na osiągnięte wyniki największy wpływ miała sprzedaż w Trójmieście oraz Warszawie.

– Osiągnięte wyniki uważamy za satysfakcjonujące, biorąc pod uwagę obecne rozmiary oferty. Intensyfikacja prac nad uruchomieniem kolejnych projektów przełoży się pozytywnie na wyniki Grupy w kolejnych okresach. W nadchodzących kwartałach oczekujemy utrzymania się stabilnego popytu. Pomimo takich sygnałów rynkowychjak wstrzymanie wniosków o dopłaty w MdM z puli środków na 2017 rok, nieruchomości pozostają dobrą lokatąkapitału. Niezmiennie wśród klientów Polnord obserwujemy duży udział osób niekorzystających z rządowych dopłat, w tym nabywców gotówkowych – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord S.A.

W II kwartale br. Polnord wprowadził do oferty nowy projekt Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska. W dwóch realizowanych obecnie budynkach znajdzie się 108 lokali. W ostatnich dniach czerwca do sprzedaży trafiło również 65 mieszkań w budynkach C3 i C4 osiedla Neptun II w Ząbkach oraz budynek nr 8 olsztyńskiego Tęczowego Lasu. Do uruchomienia przygotowywane są także kolejne inwestycje, głównie w Trójmieście oraz Warszawie.

Polnord SA

Reklamy