Reklamy
Fundusze

ERNE VENTURES informuje o prezentacji Arrinery Hussarya GT na prestiżowym festiwalu w Anglii

ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy notowany na rynku NewConnect, informuje, iż notowana na NewConnect spółka portfelowa Arrinera S.A. przedstawiła swój supersamochód Arrinera Hussarya GT podczas festiwalu motoryzacyjnego odbywającego się w Wielkiej Brytanii.

W dniach 23-26 czerwca 2016 roku supersamochód Arrinera Hussarya GT odbył jazdy pokazowe w Anglii podczas trwających wyścigów „Goodwood Festival of Speed”. Uczestnictwo w prestiżowym Festiwalu Prędkości w Goodwood stanowi realizację przyjętej strategii w zakresie wzmacniania międzynarodowej pozycji rynkowej. W trakcie trwania festiwalu  supersamochód Arrinera Hussarya GT zaprezentowany został fanom i przedstawicielom branży motoryzacyjnej oraz mediom z całego świata. W 2017 r. spółka ma zamiar przedstawić wersję opartą na wyścigowym modelu Hussarya GT, która będzie miała homologację z dopuszczeniem do dróg publicznych. Kolejną wersją będzie drogowy wariant samochodu Arrinera Hussarya 33.

„Udział w kolejnym wydarzeniu motoryzacyjnym i prezentacja supersamochodu Arrinera Hussarya GT wyprodukowanego przez naszą spółkę portfelową jest elementem umacniania jej pozycji rynkowej. Widoczne olbrzymie zainteresowanie Arrinerą napawa nas bardzo dużym optymizmem. Jestem przekonany, że obrany przez Spółkę kierunek rozwoju jest słuszny, a realizacja przyjętej strategii powinna umożliwić Arrinerze osiągnięcie zamierzonych celów.” – komentuje Arkadiusz Kuich, Prezes Zarządu Spółki ERNE VENTURES.

ERNE VENTURES zakończyła 2015 rok jednostkowym zyskiem netto w wysokości 5,4 mln zł i rozważa przeniesienie notowań akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. W pierwszym kwartale tego roku Spółka wypracowała 2,1 mln zł jednostkowego zysku netto, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku wynosił on 1,2 mln zł. ERNE VENTURES cały czas poszukuje nowych oraz perspektywicznych projektów inwestycyjnych, które pozwolą jej osiągać bardzo dobre wyniki finansowe w kolejnych latach.

ERNE VENTURES jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (Venture Capital), który prowadzi inwestycje w spółki charakteryzujące się wysoką potencjalną stopą zwrotu. Fundusz inwestuje także w projekty związane z komercjalizacją wyników badań naukowych oraz blisko współpracuje z polskimi uczelniami i instytutami dającymi dostęp do najnowszych technologii. Kluczowym elementem strategii ERNE VENTURES są inwestycje wyłącznie w produkty i usługi o zasięgu globalnym.

ERNE VENTURES S.A.

Reklamy