Reklamy
Gospodarka

Po pozyskaniu nowych inwestorów eTravel stawia kropkę nad „i” – przejmuje Fly Away Travel,  konsoliduje polski rynek Business Travel Management (BTM) i potwierdza pozycję niekwestionowanego lidera branży.

W dniu wczorajszym została zawarta finalna umowa przejęcia przez eTravel SA od Picenardi Holdings Limited 100% udziałów we Fly Away Travel sp. z o.o. Wartość transakcji wyniosła 13.110.000 zł. Transakcja jest wynikiem umowy przedwstępnej z dnia 5 lipca 2016 r. oraz była poprzedzona zgodą Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji rynku.

Funkcjonująca od 1990 r. Fly Away Travel jest spółką z branży turystycznej, działającą głównie w obszarzesprzedaży biletów lotniczych i rezerwacji hotelowych. Fly Away w 2015 r. osiągnęła wartość sprzedanych usług w wysokości ponad 170 mln zł. Skonsolidowane przychody grupy eTravel powinny zatem przekroczyć już 500 mln zł. Obie spółki zatrudniają ponad 300 osób – zarówno do obsługi klientów on-line, jak również w kilkunastu lokalizacjach w całej Polsce.

Przejęcie przez eTravel spółki Fly Away Travel – jednego z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych biur turystycznych działających w branży obsługi podróży służbowych w Polsce, to kolejny krok Andrzeja Wierzby, twórcy i szefa eTravel, w kierunku stworzenia najsilniejszego i najefektywniejszego podmiotu w branży BTM w Polsce.

Tempo i kierunki ekspansji polskich przedsiębiorców sprzyjają rozwojowi segmentu BTM. Również aktualna sytuacja geopolityczna na świecie wpływa na wzrost atrakcyjności Polski jako miejsca robienia interesów oraz celu podróży.
eTravel, wzorem innych polskich firm, planuje skutecznie wcielać w życie ideę patriotyzmu gospodarczego, dostarczając swoim klientom usługi na najwyższym możliwym poziomie jakości.

– Naszym celem nie jest wzrost dla samego wzrostu. Budując najsilniejszego w Polsce gracza w segmencie zarządzania optymalizacją podróży służbowych zmierzamy do zaoferowania jeszcze lepszego serwisu dla naszych klientów. Jakość i kompleksowość oferty stawiamy na miejscu pierwszym. Będziemy kontynuować zarówno rozwój organiczny jak i proces konsolidacji rynku. Polskie podmioty mogą i powinny uzyskiwać w Polsce najsilniejsze pozycje w swoich branżach. – mówi Andrzej Wierzba, prezes i twórca eTravel.

eTravel prowadzi i udostępnia swoim klientom pierwszy w Polsce i najbardziej rozwinięty system informatyczny Corporate Travel Management, pozwalający na w pełni profesjonalne zarządzanie podróżami służbowymi przy zachowaniu najlepszego stosunku jakości do ceny.  O unikalności systemu świadczą między innymi następującego jego funkcje:
funkcja wyboru dla każdego zapytania klienta najlepszej dostępnej w danej chwili oferty cenowej,możliwość zastosowania jako podstawowego elementu systemu kontroli kosztów podróży służbowych w każdejorganizacji,
możliwość wykorzystania jako systemu realizacji wewnętrznej polityki podróży służbowych.

eTravel

Reklamy