Gospodarka

BIOMED-Lublin WSiS S.A. podpisuje umowę faktoringową

9 września 2016 roku BIOMED-Lublin zawarł umowę o świadczenie usług faktoringowych ze spółką Magellan S.A. z limitem określonym na poziomie 2,5 mln złotych. Umowa pozytywnie wpłynie na pozycjępłynnościową spółki, znacząco skracając terminy wpływu należnościze sprzedaży leków krwiopochodnych produkowanych przez spółkę.

Zawarcie umowy o świadczenie usług faktoringowych jest przejawem realizacji planu restrukturyzacji przyjętego przez spółkę. Umowa stanowi podstawę dla realizacji usług faktoringowych przez spółkę Magellan S.A. na rzecz Biomed-Lublin w odniesieniu do wierzytelności pieniężnych przysługujących spółce z tytułu sprzedaży produktów osoczopochodnych.

BIOMED-Lublin WSiS S.A. wypracował w I półroczu 2016 r. 19,06 mln zł przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 16,38 mln zł w analogicznym okresie 2015 r., co oznacza wzrost o 16,4 proc. rdr.

– W związku ze wzrostem sprzedaży kluczową kwestię pełni obecnie cykl rotacji należności. Zawarta umowa faktoringowa znacząco poprawi bieżącą płynność spółki. W połączeniu z rosnącą sprzedażą ma to silny pozytywny wpływ na pozycję finansową spółki, jej zdolność do prowadzenia procesu restrukturyzacji i realizacji działań rozwojowych – podkreśla Andrzej Stachnik, prezes zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. – Nie bez znaczenia jest też zaufanie, które okazał nasz partner – lider na rynku usług finansowych dla sektora ochronyzdrowia. – dodaje

BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com