Reklamy
Gospodarka

Deweloper dostępny online

Zakup wymarzonego domu kojarzy nam się z targami mieszkaniowymi, częstymi wizytami na inwestycji, spotkaniami w biurze sprzedaży oraz różnymi formalnościami. Ten czasochłonny proces można usprawnić i wiele spraw załatwić online.

Internet jest stałym elementem życia niemal każdego z nas. Tutaj rozmawiamy z przyjaciółmi, czytamy newsy, robimy zakupy. Jak pokazują statystyki CBOS z tego roku, aż 47 procent Polaków korzysta z laptopów i urządzeń mobilnych z dostępem do sieci, żeby nabywać różne towary, czy usługi. Jeszcze 6 lat temu w ten sposób kupował tylko co czwarty Polak. Jak widać, zaliczyliśmy ogromny progres. Bycie online jest komfortowe, bez względu na miejsce, gdzie przebywamy. Będąc w podróży na wakacje, możemy wybrać ulubiony hotel, restaurację, czy zarezerwować bilety na koncert. Również w pociągu, czy aucie korzystamy z rozrywki dostępnej za pośrednictwem Internetu. Dzięki tej mobilności możemy przejrzeć oferty usług, czy produktów, zapytać o cenę, doprecyzować szczegóły.

Ta dogodność dotyczy również rynku mieszkaniowego. Przecież będąc na plaży, w restauracji, czy leżąc na hamaku możemy przejrzeć oferty deweloperów, jednocześnie tworząc listę domów, czy mieszkań odpowiadających naszym kryteriom. Świadomi są tego deweloperzy, a ich strony internetowe dostosowano do specyfiki urządzeń mobilnych. Dzięki temu kontakt z biurem sprzedaży jest szybszy, niż kiedyś. Możemy wysłać kilka zapytań do deweloperów i w krótkim czasie uzyskać rzetelne odpowiedzi. – Internet to wygodny kanał komunikacji dla klienta i dewelopera. Dzięki temu nasi specjaliści od sprzedaży są dostępni w każdej chwili. Można skontaktować się telefonicznie, mailowo, przez Facebook, czy formularz na stronie internetowej – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Pamiętajmy jednak, że  w całym procesie zakupu mieszkania konieczne i rozsądne jest, aby ostatnie, te najważniejsze formalności załatwić osobiście. Należą do nich przede wszystkim zawarcie umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego u notariusza, odbiór, czy podpisanie umowy końcowej przenoszącej własność.

– Wiele spraw związanych z zakupem mieszkania można załatwić online. Jest to wygodne zarówno dla nas, jak iklienta. Jednak w całym procesie zakupu mieszkania przychodzi moment, kiedy spotykamy się w biurze sprzedaży, by dopełnić formalności – mówi Lucyna Jarczyńska. Dzięki rozwojowi technologii i dostępnościonline, przeszukanie ofert deweloperów i wybór wymarzonego domu jest dziś szybsze i bardziej komfortowe, a na dodatek możemy to robić niemal w każdym miejscu, nawet podczas urlopu. Bycie dostępnym dla klientów wsieci to także kształtowanie wizerunku dewelopera. Inwestor pokazuje, że prowadzi nowoczesneprzedsiębiorstwo, otwarte na komunikację nowymi kanałami.

Agrobex

Reklamy