Reklamy
Gospodarka

Kancelaria Prawna – Inkaso WEC podpisuje pierwszą umowę na Ukrainie

Kancelaria Prawna – Inkaso WEC podpisała pierwszą umowę ze spółką ukraińską o pomoc w odzyskiwaniu zaległych płatności. W imieniu swojego nowego klienta Kancelaria dochodzić będzie od polskich odbiorców należności o łącznej wartości 4,8 mln zł.

„Już od jakiegoś czasu prowadziliśmy działania, których celem było wejście z naszą ofertą na rynek ukraiński. Posiadamy na Ukrainie własne biuro sprzedaży. Jest to rynek, w naszej ocenie, wart naszych starań, ponieważ wiele spółek ukraińskich boryka się na co dzień z problemami związanymi z opóźnieniami w płatnościach lub wręcz z brakiem regulowania należności przez polskich kontrahentów.

Postanowiliśmy zatem wyjść naprzeciw potrzebom podmiotów ukraińskich, które nierzadko czuły się bezradne, choćby ze względu na nieznajomość polskiego prawa w zakresie windykacji. Wierzymy, że nasze działania przyniosą takim spółkom korzyść i wesprą je utrzymaniu płynności finansowej.” – powiedział Remigiusz Brzeziński, prezes zarządu Kancelarii Prawnej – Inkaso WEC.

Spółka, z którą Kancelaria podpisała umowę, to znaczny eksporter materiałów opałowych. Nawiązana współpraca ma charakter pilotażowy. Kancelaria Prawna – Inkaso WEC liczy na rozszerzenie współpracy o obsługę prawną klienta w zakresie jego aktywności na rynku polskim.

Współpraca z rynkiem ukraińskim jest jedną z metod starań Kancelarii na rzecz wzmocnienia i utrwalenia swojej  pozycji na rynku wierzytelności B2B. Temu celowi służy również prowadzona przez GK WEC giełda wierzytelności, będąca jednym z kanałów ich pozyskiwania.

Kancelaria Prawna – Inkaso WEC rozwija również intensywnie, korzystając z dobrej koniunktury na tym rynku, usługi z tego zakresu faktoringu. Szczególnie skupia się na mikrofaktoringu, który jest odpowiedzią na potrzeby mikro i małych przedsiębiorstw i cieszy się dużym zainteresowaniem z ich strony. Usługa została wprowadzona do oferty w II połowie czerwca br. i do tej pory podpisano już osiem umów z łączną kwotą limitów w wysokości ponad 300 tys. zł.

Spółka świadczy już pełny zakres usług związanych z zarządzaniem wierzytelnościami oraz faktoring i wykupy pojedynczych wierzytelności. W GK znajduje się też spółka prowadząca szkolenia zamknięte i otwarte, a działalność szkoleniowa jest dla Grupy bardzo dochodowa.

INKASO WEC

Reklamy