Gospodarka

Komentarz do aktualnych cen paliw na stacjach

W tym tygodniu średnie ceny prawie wszystkich paliwpozostały na poziomach sprzed tygodnia. Wyjątek stanowiolej napędowy, który nieznacznie zdrożał.

Według notowań portalu e-petrol.pl przeciętna cena benzyn 95-oktanowej i mniej popularnej 98-oktanowej nie zmieniły się w porównaniu z ubiegłym tygodniem. Za litr benzyny bezołowiowej 95 nadal trzeba zapłacić średnio 4,44 zł, a za litr odmiany z większa liczbą oktanów – 4,79 zł.

Również na niezmiennym poziomie pozostała średnia cena autogazu i wynosi obecnie 1,88 zł/l. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie cena tego paliwa poszła znacząco w górę, ale i tak LPG jest paliwem atrakcyjnym cenowo  w stosunku do benzyny 95.

W skali ogólnopolskiej podrożał jedynie olej napędowy. Jego średnia cena wzrosła o 1 grosz, w porównaniu do tej z poprzedniego tygodnia i obecnie uplasowała się na poziomie 4,25 zł/l.

Najtańszym regionem pod względem średnich cen benzyn i diesla w zestawieniu z tego tygodnia jest Wielkopolska. Przeciętnie za litr benzyn zapłacimy tam 4,34 zł i 4,60 zł.  Natomiast za olej napędowy 4,19 zł. Najmniej za autogaz zapłacimy w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie średnia cena tego paliwa wynosi 1,83 zł/l.

e-petrol.pl/Information Market S.A

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com