Reklamy
Gospodarka

Polski Dom Maklerski celuje w obsługę małych i średnich spółek

Polski Dom Maklerski zamierza skupić się na świadczeniu usług dla małych i średnich spółek. Celem jest współpraca z przedsiębiorstwami, zainteresowanymi emisjami obligacji lub akcji. Chce się specjalizować głównie w małych bezprospektowych emisjach obligacji oraz akcji, szczególnie dla ciekawych spółek start-upowych.

Zmiany struktury właścicielskiej oraz zmiana nazwy nastąpiły w maju bieżącego roku. Trzon obecnej kadry zarządzającej stanowią doświadczone osoby, obecne na rynku kapitałowym od wielu lat. Jednocześnie kluczowi menadżerowie są również akcjonariuszami Polskiego Domu Maklerskiego. Nowa formuła oparta o kompetencje nowych osób zarządzających i skupiająca się na małych  oraz średnich emisjach obligacji i akcji ma zapewnić rentowość DM i wykorzystać doświadczenia nowego zespołu pracowników DM.

–  Udało nam się wykorzystać okazję i przejąć dom maklerski. Obecnie jako Polski Dom Maklerski chcemy się skupić na oferowaniu usług dla małych i średnich spółek. Widzimy coraz większe zainteresowanie emitentów, szczególnie emisjami obligacji. Wynika to ze stanu naszego rynku kapitałowego oraz z chęci dywersyfikacji źródeł kapitału. Należy pamiętać, że obecny trudny rynek kapitałowy sprzyja nowym formom pozyskiwaniafinansowania – w tym w szczególności emisjom obligacji. Niestety w wielu wypadkach emitenci są za mali dla dużych domów maklerskich i my chcemy wypełnić tą lukę – deklaruje Szczepan Dunin Michałowski, prezes Polskiego Domu Maklerskiego.

Nowy dom maklerski mimo stosunkowo krótkiej historii aktywności przeprowadził już dwa udane projekty. Zespołowi udało się pozyskać nowego inwestora dla firmy Zortrax oraz przeprowadzić publiczną emisjęobligacji w oparciu o memorandum dla firmy Auxilia. W planach na najbliższe miesiące są kolejne projekty.

–  Nasz zespół jest liderem pod względem liczby przeprowadzonych bezprospektowych emisji obligacji. Chcemy rozszerzać  naszą ofertę. Jesteśmy także przekonani, że słaby rynek giełdowy wzmocni zainteresowanie emisjami obligacji – i tu waśnie upatrujemy szanse dla PDM. Planujemy nowe rozwiązania w zakresie emisji obligacji, tak aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten sposób inwestowania. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli pokazać taką emisję. Ponadto w planach mamy przeprowadzenie przynajmniej kilku innych emisji jeszcze w tym roku  – dodaje Szczepan Dunin Michałowski.

Polski Dom Maklerski nie zamierza skupiać się jedynie na rynku obligacji. Chce być również aktywnym na rynkuakcji – w tym w szczególności dla ciekawych spółek start-upowych, czego wzorcowym przykładem stała się cała ścieżka finansowania rozwoju spółki ZORTRAX. Naturalnie wybór ścieżki finansowania i powodzenie poszczególnych projektów w tym segmencie będzie zależeć od aktualnej sytuacji rynkowej.

PDM

Reklamy