Reklamy
Artykuł sponsorowany Inspiracja

5 inspirujących pomysłów na zadaszony taras jako harmonijne przedłużenie strefy dziennej domu jednorodzinnego

Taras to miejsce idealnie stworzone do odpoczynku i relaksu. Na tarasie możemy zjeść śniadanie, poczytać książkę lub po prostu spędzić czas z rodziną, wdychając świeże powietrze. W upalne, jak i deszczowe dni powinniśmy pomyśleć o zadaszeniu naszego tarasu. Pozwoli to na zachowanie odpowiedniej ochrony przed deszczem i promieniami słonecznymi. Jeżeli posiadasz taras, sprawdź 5 inspirujących pomysłów na jego zadaszenie.

Kiedy zadaszenie dachu będzie dobrym pomysłem?

Podczas projektowania domu jednorodzinnego praktycznym rozwiązaniem jest stworzenie zadaszonego tarasu, który będzie dla nas osłoną zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni. Jeżeli zdecydujemy się na zamontowanie zadaszenia, bez względu na pogodę, będziemy mogli zorganizować przyjęcie ogrodowe lub grilla dla rodziny i znajomych. Zadaszony taras uchroni nas przed zbyt mocnymi promieniami słonecznymi. Myślisz o montażu zadaszenia tarasu? Oryginalne pomysły znajdziesz na domoweklimaty.pl.

plan-domu-karino.jpg

1. Szklane zadaszenie tarasu

Taras możemy zabezpieczyć na kilka różnych sposobów. Jedną z ciekawszych opcji jest zaprojektowanie szklanego zadaszenia tarasu. Dla wielu osób jest to zarówno bardzo praktyczne, jak i estetyczne rozwiązanie. Wybierając szklane zadaszenie, uzyskamy większą ilość wpadającego światła. Dzięki temu nasz taras będzie przejrzysty i jasny, co daje nam możliwość np. hodowania roślin.

2. Drewniana konstrukcja zadaszenia tarasu

Kolejnym praktycznym pomysłem jest wykonanie drewnianego zadaszenia tarasu. Miejmy jednak na uwadze, że tego typu zadaszenie nie będzie przepuszczało odpowiedniej ilości światła słonecznego. Drewniane zadaszenie ładnie komponuje się z domem wykonanym z drewnianej konstrukcji.

taras-w-projekcie-domu.jpg

3. Parasol przeciwsłoneczny tarasu

Jeżeli zależy nam na wykonaniu zadaszenia tarasu za niewielkie pieniądze, zastanówmy się nad zakupem parasolu przeciwsłonecznego. Pamiętajmy jednak, że parasol nie będzie odpowiednio odporny podczas dużych opadów deszczu. Jest to natomiast praktyczne rozwiązanie przed ochroną mocnych promieni słonecznych.

4. Markizy elegancki materiał na taras

Markiza tarasowa to popularna osłona, którą możemy zakupić za niewielką gotówkę. Sprawdza się najlepiej, jako ochrona przed słońcem. Jeżeli zależy nam również nad ochroną w trakcie opadów deszczu, zwróćmy szczególną uwagę na jej materiał – koniecznie, aby była wykonana z wodoodpornej tkaniny.

projekt-domu-z-zadaszonym-tarasem.jpg

5. Pergole jako świetna funkcja tarasu

Pergole to opcja skierowana dla osób chcących uchronić się przed promieniami słonecznymi i deszczem. Są one wykonane z materiałów szybkoschnących. Pergole stworzone są dla osób ceniących sobie funkcjonalność i nowoczesny design. W zależności od naszych upodobań możemy je udekorować na kilka różnych sposób. Ciekawym rozwiązaniem jest posadzenie pnących, owiniętych wokół konstrukcji roślin lub dodania odpowiedniego oświetlenia.

6. Oświetlenie tarasu jak przygotować

Przygotowując taras oraz jego zadaszenie, nie zapomnijmy o poprowadzeni przewodów elektrycznych, by wykonać oświetlenie. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się szczególnie, gdy zdecydujemy się na stałe zadaszenie tarasu np. przy wykonaniu drewnianej konstrukcji dachu. Przy budowie domu warto pomyśleć od razu o odpowiedniej instalacji elektrycznej wychodzącej na zewnątrz budynku, w tym przypadku na taras.

projekt-domu-kajtek.jpg

Budujesz dom? Chcesz zaprojektować oświetlenie pomieszczeń ulokowanych na poddaszu? Sprawdź publikację „Oświetlenie poddasza? Na co zwrócić uwagę?

Reklamy