Inspiracja

Od wpisu na blogu do współpracy z Cisco

Wczoraj ukazała się u nas informacja o podjęciu przez Looksoft, warszawskiego developera aplikacji mobilnych, współpracy z Cisco. Firmy będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami umożliwiającymi nawigację w budynkach z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.  O to, jak udało się nawiązać partnerstwo zapytaliśmy Dariusza Kocięckiego, Business Development Managera w Looksoft.

 

Jak rozpoczęliście współpracę z Cisco?

Wyszliśmy do Cisco z inicjatywą współpracy po przeczytaniu artykułu na ich blogu korporacyjnym. Wielokrotnie od naszych klientów otrzymywaliśmy zapytania o nawigowanie w budynkach, dlatego jak tylko się o tym dowiedzieliśmy, chcieliśmy sprawdzić, jak możemy to zaimplementować do naszych aplikacji mobilnych. Koledzy z Cisco byli bardzo otwarci na kooperację i w ciągu miesiąca udało nam się nawiązać współpracę. Sądzę, że działając wspólnie możemy dostarczyć polskim przedsiębiorstwom przydatne narzędzie.

Kiedy premiera rozwiązania?

Nawigowanie w budynkach poprzez aplikację mobilną zamierzamy zaprezentować polskiej publiczności na konferencji PLNOG 2013 pod koniec lutego w Warszawie. Wtedy powinniśmy być w stanie pokazać już działające demo aplikacji.

Jaki jest model biznesowy aplikacji do nawigowania w budynkach, które tworzycie?

Działamy z Cisco na zasadach partnerskich – Cisco dostarcza klientom sprzęt i platformę, a my zintegrowane aplikacje mobilne. Instalacja sieci wymaga jednorazowych nakładów, natomiast za oprogramowanie możemy rozliczać się w formie usługi, w zależności od potrzeb klientów.

Jako potencjalnych klientów wymieniliście huty czy kopalnie – jak “tradycyjny” biznes zapatruje się na technologie mobilne?

W pierwszej kolejności zamierzamy się skupić na centrach handlowych, lotniskach, obiektach sportowych i uczelniach, ponieważ tam znajduje się masowy użytkownik i tam jest duży potencjał marketingowy. Tradycyjne przedsiębiorstwa to dla nas nowy kierunek działania.  Prowadzimy już wstępne rozmowy z jedną z dużych spółek produkcyjnych, na razie nie chciałbym zdradzać szczegółów.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com