Inspiracja

Osłony okienne do pomieszczeń biurowych – praktyczne plisy

Podejście do kwestii związanych z wystrojem biurowych wnętrz uległo na przestrzeni ostatnich lat licznym zmianom. Obecnie do tego aspektu przykłada się bardzo dużą wagę, ponieważ odgrywa on niebagatelną rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Istotną kwestią jest tutaj odpowiednia oprawa okien, a mówiąc precyzyjniej – wybór osłony okiennej.

Osłona okienna a komfort pracy

Pomieszczenia biurowe różnią się między sobą pod wieloma względami, przy czym ich wystrój dobiera się zwykle pod kątem pełnionych przez nie funkcji użytkowych. Tak więc innego podejścia wymaga np. aranżacja pomieszczeń, w których przyjmowani są klienci, a innego sale konferencyjne i szkoleniowe etc. Osłony okienne mają w tym kontekście niemałe znaczenie, gdyż to one właśnie w dużej mierze decydują o komforcie pracy. Ich zadaniem jest chronić wnętrze przed nadmiernym przegrzewaniem się oraz zapewniać prywatność. Właściwie dobrane osłony pozwalają regulować ilość światła słonecznego dostającego się do pomieszczenia.

Plisy – funkcjonalne rozwiązanie do biura

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które z powodzeniem zdają egzamin w biurach, żeby wspomnieć chociażby o roletach czy verticalach. Warto przy tej okazji zwrócić również uwagę na rolety plisowane – Warszawa bądź inne duże miasto dysponują sporą liczbą sklepów stacjonarnych oferujących tego typu asortyment, niemniej jednak to żaden problem zrobić stosowne zakupy przez internet. Rolety plisowane – czyli plisy – to nowoczesne osłony cenione z uwagi na ich wysokie walory użytkowe. Nadają się nie tylko do okien o standardowych wymiarach i kształtach, ale też i do niestandardowych – w aranżacjach biur często zastosowanie znajdują spore powierzchnie przeszklone, na których plisy układają się rewelacyjnie. Zwłaszcza, że ich montaż jest bardzo prosty. Spośród innych zalet omawianych osłon wymienić można m. in.:

  • bogatą paletę kolorów, co zwiększa możliwości aranżacyjne,
  • pełną swobodę korzystania z okna,
  • przesłanianie dowolnej części okna – plisy mają te przewagę nad innymi osłonami, że można przesuwać je od góry albo od dołu.

Wybór plis a stopień przepuszczalności światła

Decydując się na użycie rolet plisowanych w wystroju biurowych pomieszczeń, trzeba koniecznie mieć na względzie typ wybranych modeli – chodzi w tym momencie o kryterium wyboru jakim jest stopień przepuszczalności światła. W tym obszarze wyróżnia się plisy:

  • transparentne – odznaczają się wysokim stopniem przepuszczalności światła, sprawdzą się więc np. tam, gdzie pracownicy dużo czasu spędzają przy komputerach bądź podejmują klientów,
  • zacieniające – chronią wnętrze przed refleksami słonecznymi i nie przepuszczają dużych ilości światła, dzięki czemu nadają się np. do sal konferencyjnych,
  • przepuszczające światło – niezbędne tam, gdzie w rachubę wchodzi bardzo dobra widoczność,
  • zaciemniające – można się pokusić o ich zastosowanie w pomieszczeniach szkoleniowych, w których często odbywają się rozmaite projekcje.

Właściwie dobrane rolety plisowane sprawują się bez zastrzeżeń przez długi czas. Oczywiście, nie bez znaczenia jest też to, z jakich materiałów zostały wykonane etc. Powinny być przystosowane do intensywnej eksploatacji.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com