Inwestycje

Chcesz zainwestować w ziemię? Oto najlepsze propozycje

Inwestowanie w nieruchomości gruntowe staje się coraz modniejszą formą lokowania kapitału. Wbrew pozorom nie jest to najprostszy temat. Ziemia ziemi nie równa i nie mowa tu o klasyfikacji gruntów, lecz o potencjale inwestycyjnym. Co warto wybrać, aby zarobić? Podpowiadamy.

Ziemia jest obecnie towarem deficytowym. W czasach ekonomicznej zawieruchy grunty stały się aktywem numer 1, dającym poczuciebezpieczeństwa oraz świetną lokatą kapitału. Posiadanie gruntów w swoich zasobach majątkowych to nie tylko moda, ale również prestiż.

– Na dobrą sprawę obrót ziemią zaczął się w naszym kraju dopiero po 1989 r. – twierdzi Marak Klamut, założycielprogramu Agrofortis – Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę ruszył w naszym kraju proces obrotu ziemią. Na początku był on chaotyczny, koniunkturalny i powiązany z przestarzałymi przepisami prawa. Jednakże w roku 2004, kiedy Polska łączyła się ze strukturami Europejskimi funkcjonowało już pełne unormowanie obrotem ziemią.

Od wejścia Polski do krajów członkowskich Unii Europejskiej wzrosła zarówno liczba transakcji, jak i wartośćgruntów. Jak wynika z danych udostępnionych przez portal Treeneo, ziemia rolna od 2004 roku przyniosła stopę zwrotu na poziomie 331 procent. Warto zauważyć, że taki zwrot został osiągnięty bez konieczności podejmowania działań ulepszających.

Mimo tak dobrych wskaźników, inwestowanie w grunty rolne nie jest łatwym zajęciem. Kluczowym elementem jest ocena potencjału danej lokalizacji. – Ważne jest, aby mądrze wybierać region, w którym chcemy kupić nieruchomość gruntową pod kontem inwestycyjnym. Nie sztuką jest zakupić działkę w dobrze rozwiniętym regionie. Takie działanie musi jednak pociągnąć za sobą duże nakłady finansowe oraz niższą, od zakładanej, stopę zwrotu – ocenia Marek Klamut.

Jak więc wybrać najlepszą lokalizację dla swoich inwestycji? Eksperci z Treeneo podpowiadają, aby skupić się na poszukiwaniu perspektywicznych regionów. Województwa, które są na wczesnym stadium rozwoju, oferują grunty w atrakcyjnych cenach. Kolejnym ważnym krokiem jest wiedza na temat inwestycji, które mają zostać poczynione na danym obszarze. Planowane działania prywatnych przedsiębiorców lub lokalnych samorządów pozwolą dostrzec potencjał terenu.

Przykładem takiego województwa jest Warmia i Mazury. Kraina Wielkich Jezior jest obecnie w początkowej fazie rozwoju. Cena gruntów jest względnie niska i atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów. Ponadto lokalne samorządy bardzo aktywnie zjednoczyły się wokół idei promocji Mazur, czego dowodzi niedawno podpisany projekt o nazwie ,,Wielkie Jeziora Mazurskie- Strategia”, w którym opisane zostały inwestycje i działania mające na celu podniesienie potencjału całego województwa.

Obecnie nie brakuje terenów na Mazurach, które mogą być ciekawą opcją dla inwestorów. Oto kilka przykładów nieruchomości gruntowych o dużym potencjale inwestycyjnym. Zestawienie zostało przygotowane przez Agrofortis, program umożliwiający inwestorom zakup gruntów w najatrakcyjniejszych lokalizacjach, na specjalnych warunkach.


Ramsowo

Malowniczo położony kompleks działek przylegający do wsi Ramsowo. Bliskość zabudowań oraz jednoczesny dostęp do dużego jeziora Dobrąg są zaletami tej lokalizacji. Przepiękne miejsce ze świetnym połączeniem z miastem wojewódzkim jakim jest Olsztyn. Droga nr. 16 zapewnia doskonały dojazd do Olsztyna (20km), Mrągowa (35km) oraz innych większych miast województwa Warmińsko-Mazurskiego. Inwestorzy lokujący tutaj swój kapitał z pewnością docenią świetną lokalizację oraz bardzo atrakcyjne warunki finansowania.

Stare Kawkowo

Przepiękny kompleks działek położony w okolicy wsi Stare Kawkowo i wsi Skolity. Piękne warmińskie krajobrazy oraz otoczenie lasów sprawia, że ta okolica zwana jest Warmińską Oazą Spokoju. To wszystko tylko 23 km od Olsztyna. Spokój Warmii, przy jednoczesnej bliskości Olsztyna, z pewnością wpływa na potencjał inwestycyjny tego miejsca. Nieduża odległość od zabudowań, pozwoli na uzyskanie warunków zabudowy w przyszłości. Najbliżej kompleksu znajduje się jezioro Skolickie – nieduży, ale bardzo malowniczy zbiornik. Specyfikacja otoczenia sprawia, że jest to miejsce o dużym potencjale inwestycyjnym, a inwestorzy mogą liczyć na zyskizwiązane z rozwojem okolicy o zabudowę rezydencjonalną.

Purda

Kompleks działek rolnych z możliwością uzyskania warunków zabudowy w miejscowości Pruda. Działki są położone w niezwykle malowniczym otoczeniu lasów. Przy kompleksie znajdują się dwa małe zbiorniki wodne, a w niedalekiej odległości kilka jezior. Położenie w starannie wyselekcjonowanych miejscach na Mazurach sprawia, że te działki są okazją inwestycyjną. Ze względu na niedaleką odległość Purdy od miasta oraz piękne okoliczności przyrody, jest ona uważana za topową lokalizację przez mieszkańców Olsztyna i okolic.

Skolity

Kompleks działek położony w bezpośredniej bliskości wsi Stare Kawkowo oraz wsi Skolity. Odległość od Olsztyna to tylko 24 km. Najbliżej kompleksu znajduje się jezioro Skolickie. Przepiękne walory krajobrazowe i otoczenie lasów oraz nieduża odległość od miasta sprawia, że działki w tym kompleksie mają bardzo duży potencjał inwestycyjny. Bliskość zabudowania oraz dróg pozwala na uzyskanie warunków zabudowy w przyszłości. Okolica zwana jest Warmińską Oazą Spokoju – jest to doskonałe miejsce, aby poczuć wyjątkowość Warmii i Mazur.

ZiemiaTak.blog.pl

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com