Inwestycje

IdeaLab Venture Capital inwestuje w RiftCat

Fundusz IdeaLab Venture Capital zainwestował w spółkę RiftCat – platformę internetową obsługującą  gry i aplikacje działające w technologii VR (wirtualnej rzeczywistości). Możliwości jakie daje RiftCat czynią polskie rozwiązanie przełomowym. Przeglądanie aplikacji VR na platformie nie wymaga używania myszki i klawiatury – wystarczą tylko gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Polski projekt jest innowacją na skalę światową – twórcy wyprzedzili pomysłem i realizacją największych gigantów z USA. W tydzień po premierze rozwiązaniem dedykowanym dla produkcji VR  interesują się gracze z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Gogle VR to z pozoru proste w konstrukcji urządzenie, wyglądem przypominające gogle narciarskie. Po ich założeniu użytkownik widzi obraz generowany przez wysokiej rozdzielczości wyświetlacz i przenosi się do zaprojektowanego komputerowo, trójwymiarowego świata, mając przy tym niesamowite wrażenie realizmu.

Pracowaliśmy na platformą przez 2 lata i cały czas ją udoskonalamy. Liczba zarejestrowanych graczy rośnie z dnia na dzień i znacznie przekracza nasze oczekiwania sprzed premiery RiftCat’a. Gracze bardzo dobrze odebrali nasz produkt. W ślad za nimi poszli twórcy aplikacji VR, dla których RiftCat jest jednym z najlepszych miejsc do dystrybucji swojej twórczości – mówi Marek Antoniuk, CEO RiftCat’a i twórca projektu.

Po kilkumiesięcznej współpracy z zespołem szykujemy się na roadshow po Stanach Zjednoczonych w celu promocji projektu. RiftCat w niedalekiej przyszłości może złapać  trakcję  porównywalną do innych startupów z branży. Przełomowym momentem dla projektu jest premiera gogli Oculus Rift zapowiadana na Q1 2016 roku – mówi Piotr Zakrzewski, Dyrektor Inwestycyjny w IdeaLab Venture Capital.

Rynek urządzeń i oprogramowania dedykowanego VR jest we wczesnej, ale dynamicznej fazie rozwoju. Raporty agencji K-Zero wskazują, że w 2018 rynek wyniesie 2,5 mld USD. W marcu 2014 roku Facebook przejął kickstarterowy projekt Oculus Rift za 2 mld USD. Kilka miesięcy po ujawnieniu  tej transakcji Samsung ogłosił pracę nad własnym projektem o nazwie Gear VR. Gigant informatyczny Google również nie pozostaje w tyle. W sklepie Google Play pojawiły się już pierwsze aplikacje VR, a użytkownicy smartfonów mogą cieszyć się wirtualną rzeczywistością dzięki Google Cardboard – kartonowym goglom dedykowanym smartfonom na Androida.

IdeaLab Venture Capital to fundusz inwestycyjny, który został stworzony by wspierać utalentowanych ludzi z pasją i odwagą do budowania nowych i innowacyjnych firm. IdeaLab inwestuje w pomysły będące we wczesnej fazie rozwoju. Maksymalna kwota inwestycji to 1 milion złotych. W zamian za inwestycję IdeaLab obejmuje mniejszościowe udziały w spółce. W przeciwieństwie do typowego funduszu kapitału zalążkowego, IdeaLab aktywnie wspiera pomysłodawców w realizacji strategii. Obecnie fundusz poszukuje inwestycji z zakresu IT, nowych mediów, gier, odnawialnych źródeł energii jak i medycyny.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com