Inwestycje

IMC planuje regularne wypłaty dywidendy

IMC, ukraińska grupa rolnicza notowana na GPW ogłosiła politykę dywidendową, zakładającą coroczne wypłacanie do 10% skonsolidowanego zysku netto dla akcjonariuszy spółki.

Zgodnie z przyjętą polityką, Spółka zacznie wypłacać dywidendę w 2017 r. w oparciu o wyniki wypracowane w roku finansowym kończącym się w grudniu 2016 r. Firma ogłosiła swoje plany w porozumieniu z największymi kredytodawcami, którzy wyrazili zgodę na taką formę podziału zysku.

W tym tygodniu IMC oficjalnie rozpoczęła współpracę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju uzyskując jednocześnie 20 mln dolarów finansowania dłużnego. Spółka współpracuję również z inną prestiżową finansową instytucją międzynarodową – IFC (Międzynarodowa Korporacja Finansowa, wchodzącą w składgrupy Banku Światowego)

– IMC udowodniła, że pomimo trudnej sytuacji makroekonomicznej i politycznej w kraju jest w stanie wypracować coraz lepsze wyniki. Dzięki rosnącym zyskom Spółka jest w stanie nie tylko zmniejszać zadłużenie i inwestować w sprzęt rolniczy.

Zdecydowaliśmy się również regularnie dzielić zyskami z naszymi akcjonariuszami. Wierzymy, że pierwszawypłata dywidendy przez spółkę IMC jeszcze bardziej umocni naszą wiarygodność na rynku kapitałowym – podkreśla Alex Lissitsa, Prezes IMC.

IMC S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com