Reklamy
Inwestycje

Próba odbicia na DAX-ie; EUR/USD czeka na mocniejsze impulsy

EUR/USD – w okolicach wczorajszego zamknięcia. Dzisiejszy dzień to dość dobre nastroje na rynku akcyjnym w Europie, większość najważniejszych indeksów na naszym kontynencie świeci się na zielono, polski WIG20 zyskuje 0,6 proc. Na rynku surowcowym tanieje ropa, drożeje złoto oraz srebro.

Para EUR/USD notuje dziś lekkie wzrosty, lecz kurs nadal oscyluje w zakresie wczorajszego zamknięcia. Obecnie kurs eurodolara wynosi 1,1225. Na gruncie analizy technicznej sytuacja na tej parze nadal jest patowa. Naruszone zostało wsparcie w postaci okolic 1,1245 – 61,8 proc. zniesienia fibo., pełni ono teraz funkcjęoporu.  Z drugiej strony strona dolarowa też nie ma zbyt wielu sił, aby zejść niżej.  Wydaje się, że obecnie para EUR/USD czeka na mocniejsze impulsy.

W kontekście wydarzeń makro dziś już poznaliśmy dynamikę produkcji przemysłowej Strefy Euro oraz cenyimportu i eksportu z USA, lecz odczyty te nie miały dużego wpływu na wykres.

Wykres: EUR/USD Daily
Opór: okolice 1,1245 – 61,8 proc. zniesienia fibo.
Wsparcie:  okolice 1,12

DAX –  odbicie

Dzisiejsza sesja na kontraktach na niemiecki indeks DAX to kolejna próba większego odbicia od wsparcia w postaci okolic 10370 pkt. Obecnie wartość tego instrumentu to 10425 pkt. Na gruncie analizy technicznej wydaje się,  że obecnie większe szanse ma popyt, lecz w przypadku przebicia w/w wsparcia do głosu może dojść podaż.

Wykres: DAX Daily
Wsparcie: 10370 pkt. -61,8 proc. zniesienia fibo.
Opór: okolice 10800 pkt.

Dział Analiz easyMarkets

Reklamy