Reklamy
Gospodarka Inwestycje

Sprzedaż mieszkań Echo Investment skoczyła o 50 proc.

W pierwszym półroczu 2016 r. spółka Echo Investment sprzedała 306 mieszkań, czyli o 50 proc. więcej niż w pierwszym półroczu 2015 r., kiedy liczba sprzedanych mieszkań sięgnęła 204. Jednocześnie, w tym okresie spółka przekazała klientom 175 mieszkań, co będzie odzwierciedlone w przychodach i zyskach za pierwsze półrocze 2016 r.

– Rynek mieszkaniowy w Polsce jest silny i notuje rekordowe wynikisprzedaży, przy utrzymujących się stabilnych cenach, co najlepiej widać w miastach, w których znajdują się nasze inwestycje. Wewnętrzne badania oraz raporty analityków rynkowych potwierdzają słuszność naszej strategii, by koncentrować się na najsilniejszych rynkach. Każdy projekt Echo Investment jest szczegółowo analizowany pod kątem oczekiwań klientów co do lokalizacji, standardu, ceny i otaczającej infrastruktury. Takie podejście będzie skutkowało skokowym wzrostem sprzedanych mieszkań w nadchodzących kwartałach – mówi Piotr Gromniak, wiceprezeszarządu Echo Investment.

Obecnie Echo Investment ma w ofercie 920 mieszkań w 23 inwestycjach przede wszystkim na bardzo silnych rynkach: w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, a także w Łodzi i Kielcach. – Kwartał po kwartale zwiększamy udziały w polskim rynku mieszkaniowym. To kierunek zgodny z naszymi strategicznymi założeniami, by być największym deweloperem w każdym sektorze, w którym działamy – biurowym, handlowym i mieszkaniowym. Jesteśmy na to przygotowani. Obecnie mamy w budowie 11 projektów mieszkaniowych o łącznej powierzchni ponad 67 tys. mkw., a w przygotowaniu kolejne 17 projektów o łącznej powierzchni ok. 110 tys. mkw. – dodaje Piotr Gromniak.

Echo Investment SA

Reklamy