Reklamy
Kariera

400 nowych miejsc pracy czeka

Największa w Polsce agencja zatrudnienia Work Service prowadzi na terenie całego kraju rekrutację dla firmy Imperial Logistic International. Poszukiwanych jest 400 osób do pracy operatorówwózków widłowych oraz komisjonerów w magazynach znajdujących się w Bawarii w Niemczech.

Przed podjęciem zatrudnienia kandydaci odbędą  w Polsce 8 tygodniowy cykl szkoleniowy, w czasie którego zostaną przygotowani pod kątem językowym i kompetencyjnym. Sytuacja na polskim rynku pracy ulega poprawie. W skali całego kraju stopa bezrobocia w lipcu ma osiągnąć 8,6% i tym samym wyznaczyć najniższy poziom od 25 lat. Jednak sytuacja nie jest jednolita geograficznie. W wielu miejscach w Polsce nadal mamy do czynienia z bardzo wysokimi wskaźnikami bezrobocia, czego doświadczają choćby mieszkańcy powiatów: szydłowieckiego, radomskiego, włocławskiego czy elbląskiego. W tych regionach odsetek osób bez pracy przekracza 20% i tam bardzo trudno o znalezienie zatrudnienia.

Niestety poziom migracji wewnętrznych nadal jest niewielki. Z danych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w okresie od stycznia do czerwca tego roku tylko 4 656 osób podjęło pracę poza miejscem zamieszkania w ramach bonu na zasiedlenie. Dlatego przez przedsiębiorców tworzone są nowe mechanizmy zachęcające do podróżowania za pracą.

Nasza rekrutacja jest przeznaczona do kandydatów z całej Polski, ale przede wszystkim do  osób, które mają problemy ze znalezieniem ofert na lokalnych rynkach pracy lub szukają lepszego standardu życia. Łączymy ze sobą elementy projektu migracyjnego wewnątrz kraju z podjęciem docelowego zatrudnienia na terenie Niemiec, które dziś stanowią najchętniej wybierany kierunek emigracji zarobkowej przez Polaków – podkreśla Agata Zdybicka, International Customer Development Director w Work Service S.A. W pierwszej kolejności oferujemy zatrudnienie na umowę o pracę tymczasową, wynagrodzenie, akomodację i transport do Swarzędza, w którym kandydaci przez 8 tygodni będą przygotowywani w centrum szkoleniowym do podejmowania pracy. W ciągu 2 miesięcy przejdą kursy języka niemieckiego i specjalistyczne szkolenie na wózek widłowy. Po tym okresie zyskają już pierwsze uprawnienia i kompetencje, a także zostaną oddelegowani do pracy na okres 10 miesięcy w Niemczech. Po tym czasie wszyscy, którzy sprawdza się na stanowisku pracy, mogą liczyć na bezpośrednie zatrudnienie u naszego klienta – dodaje Agata Zdybicka.

Przeszkoleni kandydaci trafią do projektu Imperial Logistic International w Bawarii. Kurs realizowany w Swarzędzu jest bezpłatny, a w czasie jego trwania uczestnicy będą otrzymywać wynagrodzenie. Pracownicy na czas szkolenia jak i po rozpoczęciu pracy mają zapewnione zakwaterowanie oraz opiekę polskojęzycznego Konsultanta. Rekrutacja jest prowadzona wśród osób posiadających prawo jazdy kategorii B i trwa do końca 2016 roku.

Grupa Kapitałowa Work Service

Reklamy