Kariera

6 najlepszych zawodów dla Freelancera

Freelancer, czyli tzw. wolny strzelec, to osoba, która pracuje na własny rachunek. Jakie są najlepsze zawody dla freelancera?

 

Fotograf

 Zawód fotografa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą pracować na własny rachunek, a zarazem nie lubią monotonii w życiu. Taka ścieżka kariery stawia przez fotografami wiele wyzwań, m.in. samodzielne pozyskiwanie klientów czy wypełnianie dokumentacji. Jednocześnie przynosi wiele korzyści, np. możliwość samodzielnego określania czasu pracy. Zarobki w tej branży są bardzo różne, uwarunkowane w dużej mierze zdolnościami oraz stopniem popularności danego fotografa.

 

Graphic designer

Graficy komputerowi mają duże wzięcie na rynku pracy – począwszy od osób projektujących loga aż po projektowanie graficzne stron i aplikacji. Początkujący graphic designer rozpoczyna swoją przygodę z działalnością freelance od gorzej płatnych zleceń, ale w miarę wzrastania jego umiejętności, rośnie również otrzymywane wynagrodzenie.

 

Programista

Zawody dla freelancera są najczęściej związane z działalnością prowadzoną przez internet lub z szeroko pojętymi usługami informatycznymi. Programista to obecnie jedno z najbardziej wziętych i przyszłościowych stanowisk. W zależności od języka programowania, którym się posługujemy, oraz posiadanej renomy można zdobyć niezwykle intratnych zleceń.

 

Trener osobisty

Doskonałe zawody dla freelancera to także trenerzy osobiści czy tzw. coach, który przekazuje swoje umiejętności oraz wiedzę innym ludziom w zamian za ustalone wcześniej wynagrodzenie. Freelancerem może zostać każdy, kto posiada specjalistyczną wiedzę w wybranej dziedzinie oraz wyrobioną markę, np. wśród znajomych czy dotychczasowych klientów. Spora grupa trenerów osobistych, coachów czy specjalistów od żywienia prowadzi własne kanały w popularnych mediach społecznościowych, na których udzielają porad, co przedkłada się także na wzrost liczby klientów.

 

Copywriter

Wraz z rozwojem internetu pojawił się również duży popyt na autorskie treści, które pojawiać się będą na stronach www. Copywriterzy stanowią odpowiedź na to rosnące zapotrzebowanie, tworząc m.in. specjalistyczne artykuły, slogany reklamowe, mailingi czy informacje prasowe. Jako niezależny twórca, czyli tzw. freelancer, autor ma możliwość podejmowania się zleceń indywidualnych od klientów.

 

Księgowy

Księgowy pracujący na zasadzie freelance funkcjonuje jak zewnętrzne biuro rachunkowe. Taki wolny strzelec podejmuje zlecenia rozliczania zobowiązań podatkowych, prowadzenia rachunkowości firmy czy księgi przychodów i rozchodów. Firmy często współpracują z takimi księgowymi-freelancerami, ponieważ jest to dla nich rozwiązanie dużo tańsze i wygodniejsze niż zatrudnianie kogoś na stałe. Także dla wolnego strzelca jest to  niezwykle korzystna opcja, ponieważ pozwala współpracować równolegle z kilkoma klientami, co znacząco zwiększa zyski.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com