Reklamy
Kariera

66% pracowników twierdzi, że praca w przestrzeni współdzielonej to klucz do zachowania lepszej równowagi między życiem zawodowym i prywatnym

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Regus, globalnego usługodawcę w zakresie przestrzeni do pracy wynika, że ludzie pracujący w przestrzeniach współdzielonych są na całym świecie uważani za najbardziej zrelaksowanych oraz cieszących się optymalną równowagą między życiem zawodowym i prywatnym.

Dwie trzecie ludzi biznesu (66%), jak na całym świecie, jak w Polsce jest zdania, że osoby pracujące w przestrzeniach współdzielonych potrafią zachować lepszą równowagę między życiem zawodowym i prywatnym, dzięki czemu są w stanie lepiej stawiać czoła codziennym obowiązkom w domu i w pracy.

Większa swoboda wyboru lokalizacji (90%) umożliwia ludziom pracującym w przestrzeniach współdzielonych wykonywanie swoich obowiązków służbowych w pobliżu miejsca kolejnego spotkania biznesowego lub klubu fitness. Jednocześnie respondenci informują, że w bardziej zróżnicowanym i dynamicznym otoczeniu przestrzeni współdzielonych pracuje się przyjemniej niż w konwencjonalnym biurze.

Ponadto praca w takim formacie znacznie przyczynia się do poprawy samopoczucia osób pracujących w domu: 80% z nich twierdzi, że jest ona antidotum na samotność, zaś 50% jest zdania, że pomaga funkcjonować aktywniej i zdrowiej.

Kluczowe wnioski

  • 45% ludzi biznesu w Polsce twierdzi, że praca w przestrzeni współdzielonej pozwala obniżyć stres;
  • Większa swoboda wyboru lokalizacji oraz dynamiczniejsze otoczenie w miejscu pracy przyczyniają się do obniżenia poziomu stresu. Nie ulega wątpliwości, że użytkownicy przestrzeni współdzielonych mają bardziej zróżnicowane grono przyjaciół i znajomych (85%);
  • Ponadto ludzie biznesu są zdania, że w porównaniu z osobami pracującymi w domu ludzie korzystający z przestrzeni współdzielonych mają dostęp do lepszej technologii (80%);
  • Bardziej niezawodne łącze internetowe (67%) to kolejne istotne kryterium dla osób decydujących się na pracę w przestrzeni współdzielonej.

Paweł Ornatek, dyrektor zarządzający Polska, powiedział: „Praca w przestrzeniach współdzielonych coraz bardziej zyskuje na popularności, nie tylko wśród niedysponujących wysokim budżetem firm typu start-up i osób prowadzących własną działalność. Oczekiwania i potrzeby pracowników sprawiają, że korporacje coraz częściej wybierają elastyczniejsze modele pracy, stawiając na bardziej zrelaksowaną i motywującą atmosferę przestrzeni współdzielonych”.

„Przestrzenie współdzielone zapewniają personelowi większą swobodę wyboru lokalizacji miejsca pracy, co z kolei pozwala uniknąć czasochłonnych podróży służbowych i dojazdów, a tym samym poprawia równowagę między życiem zawodowym i prywatnym. Kolejną istotną korzyścią pracy w takim formacie jest aspekt towarzyski: ludzie biznesu na całym świecie uważają przestrzenie współdzielone za idealne miejsce do nawiązywania kontaktów z pracownikami innych branż i sektorów. Najwięcej korzyści odnoszą jednak ludzie regularnie pracujący w domu: przestrzenie współdzielone umożliwiają im dostęp do lepszej technologii i pozwalają przełamać codzienną, samotną rutynę”.

Regus

Reklamy