Reklamy
Kariera

Amazon rekrutuje najzdolniejszych polskich absolwentów

Według oceny kierownictwa spółki Polska to jeden z krajów, w których zatrudnia ona najwyższy odsetek pracowników z wyższym wykształceniem, co świadczy o potencjale kapitału ludzkiego dostępnego na rynku pracy w naszym kraju.

Już od marca będziemy poszukiwać utalentowanych kandydatów, którzy myślą analitycznie i patrzą w przyszłość. Idealny kandydat posiada zdolności przywódcze, wykonując swoje obowiązki prezentuje postawę proaktywną i potrafi budować twórczą kulturę pracy – mówi Georgina Yellowlees, Starszy Menedżer ds. pozyskiwania talentów w Amazon.

Amazon oferuje bardzo konkurencyjne warunki pracy. Poczynając od wynagrodzenia, które będzie składało się z trzech części – płacy podstawowej, gwarantowanej premii dwuletniej, która jest niezależna od wyników, oraz pakietu akcji pracowniczych. Poprzez bogatą ofertę szkoleń, kończąc na możliwości pracy u boku doświadczonych liderów, którzy podzielą się z nimi cenną wiedzą na temat działalności operacyjnej i zwrócą uwagę na umiejętności, które pomogą im odnieść sukces w strukturach organizacji.

Proces szkolenia rozpoczynamy bardzo szybko. Każda nowa osoba na stanowisku kierownika zespołu, zanim jeszcze obejmie obowiązki w danym centrum logistycznym, bierze udział w tygodniowych zajęciach dla liderów zespołu. Zapewniamy również standardowy pakiet adaptacyjny Launch Your Career, na który składają się zajęcia warsztatowe, kursy e-learningowe oraz szkolenia praktyczne. Nowi liderzy mogą również spodziewać się kilkutygodniowego programu zwanego wewnętrznie Learn Before Doing. Na tym etapie liderzy będą poznawać tajniki swojej pracy oraz pozostałych członków zespołu, zanim formalnie obejmą swoje obowiązki – dodaje Georgina Yellowlees, Starszy Menedżer ds. pozyskiwania talentów w Amazon.

Po zakończeniu niezbędnych szkoleń głównymi obowiązkami absolwentów, którzy dołączają do zespołów w nowoczesnych centrach logistyki e-commerce będą bieżące zadania operacyjne w jednym z segmentów obsługiwysyłek przychodzących i wychodzących (przyjęcie, rozmieszczanie towaru, odbiór, pakowanie i wysyłka) i współpraca z innymi działami, czyli zapewnianie płynnego przebiegu procesów operacyjnych. Osoby te będą odpowiedzialne m. in. za kierowanie zespołami i rozwijanie umiejętności swoich zespołów, na bieżąco oceniając, mierząc i usprawniając procesy w obszarze transportu, łańcucha dostaw i logistyki. Ponadto ich zadaniem będzie również dbałość o przestrzeganie standardów BHP w danym obszarze oraz promowanie pozytywnych wzorców w tym zakresie w miejscu pracy.

Jesteśmy jedną z największych firm w branży e-commerce, nastawioną na innowacje technologiczne i skoncentrowaną na kliencie. Naszą misję definiujemy jako zmienianie świata na lepsze. Osoby, które pragną wpływać na klientów i reagują, gdy coś nie działa, a jednocześnie dobrze czują się w dynamicznym otoczeniu, odnajdą się w Amazon jak ryba w wodzie – podkreśla Georgina Yellowlees, Starszy Menedżer ds. pozyskiwania talentów w Amazon.

Kandydaci mogą aplikować na oferowane stanowiska za pomocą wirtualnej tablicy ogłoszeń na stronie www.amazon.jobs. Firma wyszukuje też samodzielnie potencjalnych kandydatów biorąc udział w wydarzeniach networkingowych, podejmując działania z zakresu budowania marki i organizując konkursy.

Amazon

Reklamy