Reklamy
Kariera

Europejski rynek pracy kusi ofertami zatrudnienia

Tokarz we Francji może zarobić 11 euro za godzinę, tynkarz w Belgii – 14, a monter mebli kuchennych w Niemczech nawet 15 euro. Stawkimiesięczne wahają się od 1,4 tys. do 2,5 tys. euro – wynika z zestawienia przygotowanego przez spółki z Grupy Work Service.

  Mimo, że jesteśmy w połowie wakacji, na europejskim rynku pracy cały czas nie brakuje ofert pracy sezonowej. Jest także dużo propozycji dla wykwalifikowanych pracowników z doświadczeniem. Co więcej na mapie europejskich ofert pracy, jako nowy kierunek, pojawia się Islandia.

Okres wakacyjny sprzyja powstawaniu nowych miejsc pracy w przetwórstwie, hotelarstwie i gastronomii, a także w branży budowlanej. Na europejskim rynku pracy cały czas jest duża liczba atrakcyjnych ofert zatrudnienia. Warto wykorzystać ten czas i znaleźć dobrze płatną pracę za granicą, a wcześniej skorzystać ze wsparcia renomowanej agencji zatrudnienia.

AKTUALNE SEZONOWE OFERTY PRACY ZA GRANICĄ

Kraj

Stanowisko/rodzaj pracy

Godzinowe wynagrodzenie brutto (w euro)

FRANCJA

Malarz

od 9,67

Regipsiarz

od 9,67

Cieśla szalunkowy

10 – 10,63

Spawacz/spawacz monter

9,67 – 10,50

Operator CNC tokarz

od 11,25

BELGIA

Tynkarz

od 14,12

Kafelarz

od 14,12

Pakowacz

od 11,69

ISLANDIA

Pracownik do rozbiórki betonu

od 11,27

Pracownik ziemny/ brukarz

od 11,27

Cieśla szalunkowy

od 12,32

NIEMCY

Opiekunka

8,5 – 9

Bagażowy

od 10,55

Monter mebli kuchennych

od 15

Brygadzista

od 10

Źródło: Work Service Express, Work Service International

Źródło: Work Service Express, Work Service International

Okres wakacyjny sprzyja powstawaniu nowych miejsc pracy w całej Europie. To dobry moment, aby podjąć pracę za granicą i dodatkowo zarobić, szczególnie, że stawki w Niemczech, Belgii czy Francji mogą być nawet trzykrotnie lub czterokrotnie wyższe niż w Polsce. Obecnie osoby, które podejmą pracę za granicą mogą uzyskać zarobki od 1,4 tys. do 2,5 tys. euro na rękę, miesięcznie – mówi Marek Truskolaski, Prezes Zarządu Work Service Express. Oprócz atrakcyjnych zarobków, pracownik może liczyć na premię na zakończenie zlecenia, dodatkowe wynagrodzenie za znajomość języka, a także zakwaterowanie czy zwrot kosztów dojazdu. Co więcej pojawiają się ciekawe kierunki wyjazdu, bo pracę można podejmować choćby w Islandii, która do tej pory kojarzona była głównie z kierunkiem wyjazdów wakacyjnych – dodaje Truskolaski.

Zagraniczne oferty pracy

Z analiz spółek z Grupy Work Service wynika, że najwięcej ofert zatrudnienia jest w sektorze budowlanym, ale pracy nie brakuje także w innych branżach. Poszukiwani są wykwalifikowani pracownicy, a także osoby bez doświadczenia zawodowego. Zatrudnienie we Francji czy Belgii znajdą malarze, tynkarze, regipsiarze, cieśle szalunkowi, ale także spawacze i tokarze. W Islandii można znaleźć zatrudnienie przy rozbiórce konstrukcji betonowych, układaniu kostki brukowej, zalewaniu fundamentów i pracach ziemnych. W Niemczech pracę znajdą opiekunki do dzieci i osób starszych, a także monterzy mebli kuchennych i bagażowi na lotnisku.

Wymagania wobec kandydatów

Aby uzyskać zatrudnienie u zagranicznego pracodawcy trzeba spełnić określone warunki. Najważniejszym kryterium jest kilkuletnie, udokumentowane doświadczenie zawodowe. W zależności od rodzaju pracy potrzebne będą również przynajmniej komunikatywna znajomość języka, a także zaangażowanie i motywacja do pracy. Im bardziej specjalistyczne zajęcie, tym wyższe kwalifikacje i konkretne umiejętności są wymagane. U osoby, która będzie chciała zatrudnić się jako spawacz czy operator CNC/tokarz mile widziane będą certyfikaty i inne dokumenty potwierdzające konkretne umiejętności. W pracach budowlanych ważna jest także kondycja fizyczna.Na rynku dostępne są oferty kilkumiesięczne, ale cześć propozycji daje możliwość zatrudnienia na stałe wdanym kraju.

Z tymczasowych ofert pracy za granicą w okresie wakacji najczęściej korzystają osoby młode i mobilne, które są dopiero na początku swojej drogi zawodowej. Dla wielu z nich wyjazd na saksy to jednorazowa przygoda, ale coraz częściej stanowi również początek długotrwałej emigracji. Dlatego szukając pracy warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa agencji zatrudnienia, która nie tylko posiada dostęp do aktualnych i najlepszychofert pracy, ale także dopełnia wszystkich formalności. Jednak co najważniejsze gwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia i wynagrodzenia, a przy tym oferuje opiekę rezydentów i pomoc prawną – podkreśla Marzena Zacharasiewicz, Senior Project Manager w Work Service International.

Grupa Kapitałowa Work Service

Reklamy