Kariera

Jakie języki obce są preferowane przez pracodawców?

JEREMIE

Rzetelne wykształcenie i odpowiednie doświadczenie to niejedyne atuty, na które uwagę zwracają w Polsce pracodawcy. Niezwykle istotna jest również bardzo dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego. W tej chwili opanowanie języka angielskiego to jeden z głównych wymogów oczekiwanych przez pracodawców. Szukającypracowników zwracają także uwagę na umiejętność posługiwania się innym językiem obcym.

Znajomość angielskiego w Polsce w ostatnich latach znacznie wzrosła. W naszym kraju coraz większa liczba ludzi dobrze posługuje się w tym języku. W porównaniu z innymi państwami Unii Europejskiej poziom opanowania angielskiego jest często o wiele wyższy.

Dodatkowo, o wiele większe możliwości znalezienia dobrej pracy mają osoby mówiące także w językach: rosyjskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim czy włoskim. Poszukiwane są osoby, które potrafią porozumiewać się językami rzadkimi jak chiński, szwedzki, niderlandzki, czeski i słowacki czy nawet arabski.

Kandydaci, którzy potrafią posługiwać się co najmniej dwoma językami obcymi mają lepsze szansę na wymarzone zatrudnienie, ale nie tylko. Po otrzymaniu pracy, tacy ludzie mogą liczyć na większą liczbę dodatkowych szkoleń, otrzymywanie ważniejszych zadań, a także możliwość awansu.

– Ogólnie mówiąc przez potencjalnych pracodawców poszukiwani są ludzie zdolni i tacy, którzy chcą inwestowaćczas w swój rozwój. Ważna jest świetnie opanowanie języka obcego. To cały czas jest duży atut, który może przemawiać na korzyść kandydata. Nie mówię tutaj tylko o języku angielskim. Jego znajomość nie jest w obecnej rzeczywistości decydująca. Istotne jest także dobre posługiwanie się również jeszcze jakimś innym językiem. Tacy ludzie mają zdecydowanie lepsze perspektywy. Naprawdę warto stawiać na rozwijanie znajomości języków obcych. To może przynieść tylko pozytywne efekty – przyznaje dyrektor zarządzający Grafton Recruitment Polska, Jerome Lafuitte.

Firmy z zagranicy cały czas szukają odpowiednich kandydatów, którzy mają nie tylko wysokie wykształcenie i mówią w kilku językach. Na polskim rynku wciąż pożądani są kandydaci, którzy mogą pochwalić takimi umiejętnościami – dodaje Lafuitte.

Grafton Employment

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com