Know How

5 powodów, dla których już dziś zaczniesz szukać mentora

„Za pojęciem mentoringu nie kryje się ani kolejna korporacyjna metoda zwiększania produktywności, ani nowy sposób na beztroskie przejście przez życie w kierunku sukcesu.

Mentoring to budowanie relacji, partnerstwo skoncentrowane na wzajemnym zaufaniu i wsparcie w zrozumieniu długofalowych korzyściprzemyślanego postępowania” – wyjaśnia Maria Belka, prezes FundacjiMentors 4 Starters.

Dzisiaj młodzi ludzie mogą korzystać z szerszego wachlarza możliwości niż kiedykolwiek. Kapitał ludzki odmieniany jest przez wszystkie przypadki, szczególnie w kontekście korzyści, które ma przynosić niekończące podnoszenie kwalifikacji.

Dlaczego zatem pracodawcy narzekają na brak nici porozumienia z młodym pokoleniem i jak temu zaradzić? Mentoring umożliwia dzielenie się wiedzą, realną pomoc w ukierunkowaniu kariery, a także oswaja pokolenia.

Jakie korzyści płyną z relacji mentorskiej?


1. Oszczędność czasu.

Patrząc na oś czasu i na metryki uczestników można śmiało powiedzieć, że przeszłość mentora jest przyszłościąmłodego człowieka. Dzięki mentoringowi będzie on czujniejszy wobec potencjalnych błędów, które na niego czyhają. Czas to zasób deficytowy, warto go zatem oszczędzać.

2. Obiektywna ocena.

Doświadczony mentor pomoże młodej osobie zrozumieć jak jej poszczególne zachowania wpływają na sposób, w jaki jest postrzegana zawodowo. Zarówno z dystansu, jak i z bliska.

3. Równe szanse na starcie.

Wejście w mentorską relację staję się przepustką do równych szans. Znika argument deficytu źródeł wiedzy czy wymówka braku mądrej motywacji.

4. Siatka aliantów.

Mentor, który w danej branży obraca się od wielu lat, posiada network przyjaciół i specjalistów, do których młody człowiek zwróci się w razie potrzeby.

5. Alternatywne spojrzenie.

Najłatwiej jest postrzegać swoją sytuację tylko z jednej perspektywy, zwracając uwagę tylko na subiektywnie obrane korzyści czy zagrożenia. Dzięki sesjom z mentorem, mentee przenosi punkty ciężkości na wcześniej nieznane kwestie i ma szansę lepiej zrozumieć własną sytuację.

Mentors 4 Starters

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com