Reklamy
Know How

ROBYG: kup mieszkanie z głową

Decydując się na zakup własnego mieszkania, warto dokonać przemyślanego wyboru – jest to niezwykle ważna decyzja, do której należy się dobrze przygotować. Joanna Chojecka z Grupy ROBYG podpowiada na co zwracać uwagę wybierając inwestycję, by znaleźć mieszkanie swoich marzeń. Poleca także zapoznanie się z nowymi osiedlami w warszawskiej ofercie Grupy ROBYG, które zostały zaprojektowane w odpowiedzi na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Aby kupić lokal idealny w pierwszej kolejności należy określić swoje potrzeby i oczekiwania dotyczące przyszłego miejsca zamieszkania. Wiele zależy od naszego stanu cywilnego, prowadzonego trybu życia oraz upodobań odnośnie formy spędzania czasu wolnego. Jest jednak kilka wskazówek, dzięki którym można dobrze przygotować się do jednej z najważniejszych decyzji w życiu i świadomie dokonać najlepszego wyboru.

Dobre położenie inwestycji – wygoda na co dzień

Dogodna lokalizacja osiedla to jeden z najważniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę wybierając mieszkanie. Szczególnie istotna jest rozbudowana sieć połączeń drogowych i komunikacji publicznej gwarantujących komfortowe i szybkie dotarcie do każdego miejsca w stolicy. Idealnie wpisuje się w to osiedle Young City II zlokalizowane w bardzo bliskiej odległości od planowanej nowej stacji metra na warszawskim Bemowie.

Warto także zapoznać się z okoliczną ofertą lokali usługowych i budynków użyteczności publicznej, w tym szkół,urzędów i przychodni. Dobrze jest zorientować się czy mieszkając na osiedlu będziemy mieli niedaleko by zapisać się do lekarza, odprowadzić dziecko do szkoły czy załatwić sprawy urzędowe. Z kolei osoby prowadzące aktywny tryb życia powinny zwrócić uwagę na bliskość punktów rekreacyjnych – a rodziny a z małymi pociechami – placów zabaw i przedszkoli. Nowe inwestycje Grupy ROBYG – Young City II, Osiedle Kameralne IV, Villa Nobile czy Stacja Nowy Ursus – doskonale spełniają wszystkie te kryteria.

MdM – warto skorzystać z rządowego wsparcia

Należy pamiętać, że nadal możliwy jest zakup mieszkania z rządowym wsparciem. Do 2018 roku można nabyć nieruchomość, do której dopłaci nam Państwo. Dotacja może wynieść nawet ok. 100 tys. zł. Warto zatem poszukać mieszkań, które kwalifikują się do programu Mieszkanie dla Młodych – potem wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny. Grupa ROBYG posiada bogatą ofertę mieszkań spełniających wymagania rządowego programu finansowania zakupu mieszkania – na osiedlu Stacja Nowy Ursus wszystkie lokale w ofercie inwestycji kwalifikują się do programu MdM.

Mieszkanie szyte na miarę – czyli jakie?

Gdy określimy swoje potrzeby i oczekiwania, możemy bez problemu ustalić także, jaka minimalna powierzchnia lokalu jest nam potrzebna. Nieco odmienne potrzeby pod tym względem mają single czy małżeństwa z dziećmi bądź osoby posiadające zwierzęta. Komfortowa kawalerka czy dwupokojowe mieszkanie będzie idealną propozycją tylko dla niektórych z planujących kupno lokalu.

Ważny jest nie tylko metraż, ale również piętro, na którym znajduje się mieszkanie. Lokale na parterze – bardzo często posiadające ogródek – stanowią idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi oraz miłośników czworonogów. Z kolei mieszkania na wyższych piętrach będą komfortowe dla osób, które większość czasu spędzają poza domem – dużo pracują lub często wyjeżdżają w delegacje. Warto dodać, że w wybranych inwestycjach, lokale na ostatnich piętrach dostępne są wraz z obszernym tarasem, które pozwolą na chwile relaksu po dniach pełnych wyzwań.

Przykładowo w okolicy Apartamentów Villa Nobile znajduje się rozbudowana infrastruktura miejska z szeroką ofertą edukacyjną, usługową i rekreacyjną. W pobliżu zlokalizowane są także nowoczesne baseny, centra fitness czy boiska. Dlatego jest to osiedle idealne dla osób aktywnych.

Strony świata – widok na romantyczny zachód czy pobudka wraz z pierwszymi promieniami słońca

Kluczową role odgrywa także położenie lokalu względem stron świata – ma to wpływ na doświetlenie pomieszczeń o poszczególnych porach. Mieszkania, których okna wychodzą na południe, będą bardziej nasłonecznione, niż te z oknami na północ. Apartamenty zorientowane na wschód będą doskonale oświetlone rano, natomiast te z oknami po stronie zachodniej – po południu.

Warto także przemyśleć kwestię wielkości okien w mieszkaniu – nie tylko podnoszą walory estetyczne, ale także wpływają na stopień doświetlenia pomieszczeń oraz zużycie energii potrzebnej na ogranie mieszkania zimą czy ochłodzenia latem.

Bezpiecznie i inteligentnie – by żyło się wygodniej

Każda osoba kupująca lokal powinna także przemyśleć jakiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa oczekuje od osiedla, na którym będzie mieszkać. Dogodne rozwiązania takie, jak całodobowa ochrona, monitoring osiedla czy ogrodzenie jego terenu bezpośrednio przekładają się na poczucie porządku i spokoju.

Wskazane jest także przeanalizowanie wyposażenia osiedla i mieszkania w nowoczesne rozwiązania takie, jak np. Smart House. Usługa inteligentny dom będąca innowacyjną technologią obejmującą czujniki, wskaźniki, a także inne urządzenia sterujące, dzięki którym można zdalnie zarządzać sprzętami elektrycznymi i elektronicznymi znajdującymi się w lokalu. W ROBYG usługa jest dodawana gratis przy zakupie mieszkania. Ponadto całe osiedle Young City II objęte zostało dostępem do sieci Wi-Fi

Funkcjonalnie na co dzień

Kolejnym istotnym aspektem jest rozbudowana infrastruktura osiedlowa. Warto sprawdzić czy na terenie inwestycji znajdują się garaże i parkingi naziemne przypisane do konkretnych lokali. Miejsce na parkingu podziemnym jest droższe, gwarantuje jednak komfort oraz ochronę samochodu przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Osiedle zaplanowane z uwzględnieniem elementów sprzyjających tworzeniu się społeczności lokalnych sprawia, że życie na nim staje się przyjemniejsze i ciekawsze. Dzięki zlokalizowaniu placów zabaw, ogrodów czy miejsc rekreacyjnych na terenie inwestycji mieszkańcy mają szansę na poznanie swoich sąsiadów i nawiązanie przyjaźni. Wpływa to także na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na osiedlu. Wszystkie inwestycje Grupy ROBYG realizowane są z myślą o tworzeniu całych społeczności a nie tylko budynków. Warto przyjrzeć się nowym osiedlom ROBYG – każdy poszukujący wymarzonego mieszkania znajdzie dla siebie idealny lokal.

Autorem komentarza jest Joanna Chojecka Dyrektor ds. sprzedaży w Grupie ROBYG

Reklamy